Niški vaterpolisti sa kadrovskim problemima na "fenjeraša"
Iako stanje na tabeli ne govori tako, duel Naisa i Zadra iz jesenjeg dela Jadranske A2 lige pokazao je da Hrvati i te kako mogu da budu nezgodni. Niški vaterpolisti, kako sami kažu, putuju u Dalmaciju u veoma teškim uslovima, ali se nadaju pobedi u petak, 2. marta od 20:30.
Meč će propustiti golgeter Nišlija Marko Bolović; foto: Vanja Keser

Sa 22 boda, vaterpolisti Naisa nalaze se na 4. poziciji drugog ranga regionalnog šampionata, dok je Zadar poslednji sa sve samim porazima.

Ono što je loše po Nišlije je što u ovom meču trener Nenad Vasilovski neće moći da računa na jednog od najboljih prvotimaca Marka Bolovića. On skreće pažnju i na to da je njegova ekipa u prvom meču sa Hrvatima prelomila meč i povela tek u poslednjoj četvrtini.

Svaki protivnik u ovoj ligi je težak, bez obzira na plasman na tabeli. Nije nam bilo lako ni u prvoj utakmici, kada smo slomili njihov otpor tek u četvrtoj četvrtini. Moramo da odigramo maksimalno borbeno i požrtvovano, jer drugačije ne možemo do pozitivnog rezultata. Putujemo u veoma teškim uslovima i nadam se da to neće da nas omete u cilju da osvojimo tri boda - priča Vasilovski.

Inače, vaterpoliste Naisa nakon ove utakmice očekuje svega 5 dana pauze. Oni će već u sredu, 7. marta, u okviru 15. kola Regionalne A2 lige dočekati Šabac, tim koji je naneo veoma težak poraz Nišlijama u prvom delu sezone. Takođe, eliminisali su ih u polufinalu Kupa nakon peteraca.