Petarda Bajerna

Fudbaleri Čelsija i Barselone igrali su neriješeno 1:1 , dok je Bajern Minhen deklasirao Bešiktaš rezultatom 5:0 u prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona

Duel na Stamfordu obilježili su Vilijan sa jedne, te Leo Mesi sa druge strani. Brazilac je bio strijelac vodećeg gola za “plavce” u 62. minutu, a prije toga, u prvom poluvremenu, dva puta je pogađao Barsin okvir gola.

Mesi je konačno razbio maler zvani Čelsi i tek u devetom susretu sa londonskim timom dao pogodak. Argentinski napadač je poravnao u 75. minutu iskoristivši asistenciju Andresa Inijeste.

Bajern je pregazio Bešiktaš i već poslije meča na Alijans areni osigurao plasman među osam najboljih ekipa na Starom kontinentu. Serija pogodaka krenula je krajem prvog dijela, skoro pola sata nakon što je klub iz Istanbula ostao sa desetoricom.

Domagoj Vida je zaradio crveni karton već u 16. minutu što su Bavarci surovo kaznili. Tomas Miler i Robert Levandovski upisali su se po dva puta, a jednom Kingsli Koman.

Izvor:CdM.me

Bajern - Bešiktaš / FOTO: fcbayern.com