Gorenje ponovo održalo lekciju Vojvodini

Kao što smo i očekivali, Željko Babić i njegovi momci u dresovima Gorenja ove sezone imaju pik na novosadskoj Vojvodini. Posle 37:20 u Velenju, slovenački vicešampioni trenirali su strogoću nad srpskim šampionom 39:27 (19:13) u hali „Slana Bara“ na debiju Kasima Kamenice pred domaćom publikom. Od momaka iz Novog Sada nije moglo mnogo da se očekuje, znalo se već na poluvremenu ko će biti pobednik, Kasim Kamenica je probao nekoliko puta na tajm autu da digne motiv svojim momcima ali već u 40. munutu nije bilo spasa...

Prvih dvadesetak minuta nisu nagoveštavala ishod kakav je viđen. Krenula je Voša borbeno i pucački raspoložena, pa se preko Nadoveze i Vučkovića držala do 7:9 u 18. minutu. Greška po greška, kontra po kontru, tako se gost do poluvremena odvojio na +6 (13:19), a izuzetno motivisani Babićev sastav nije spustio ritam do samog kraja. Verdinek i Golčar bili su najefikasniji sa po šest golova, a stigao je nekadašnji hrvatski selektor da pruži šansu i nekim golobradim klincima iz klupske škole. Vojvodina je bila oslabljena od 12. minuta, kada je Svetislav Verkić dobio direktan crveni karton zbog nokauta nogom prilikom jednog šuta desnog krila Ibrahima Haseljića. Pet golova Nadoveze bio je najbolji učinak u domaćem sastavu koji se još uvek traži ove sezone…