Prvi poraz "Želje" u sezoni, Metaloplastika bolja u "Čairu"
Verovatno najlošiju partiju ove sezone odigrali su rukometaši Železničara protiv Metaloplastike u hali "Čair". U prvoj utakmici prolećnog dela Superlige ekipa iz Šapca je napravila iznenađenje i u svim segmentima nadigrala nišku ekipu, pa je slavila sa 24:22 (9:10).

Ipak, tokom prvih 15 minuta nije delovalo kao da će meč imati ovakav epilog. Sve je počelo još jednom majstorijom Milana Đukića. Viđena je čvrsta odbrana i raspoloženi golmani i sa jedne i sa druge strane, a Metaloplastika je držala "priključak" samo zahvaljujući dva realizovana sedmerca. Ipak, nije dugo bio takav odnos snaga na terenu i Šapčani su po prvi put poveli u 18. minutu, a samo minut kasnije povećali na +2.

Ovo je dodatno poremetilo domaće rukometaše, koji su počeli da greše. Pet minuta pred kraj prvog poluvremena prvi pogodak Mladena Krsmančića doneo je izjednačenje, koje je podiglo i ostatak tima. Tako je na poluvremenu “Želja” imao prednost od 10:9.

I drugu deonicu su Nišlije otvorile golom, ovog puta u režiji Đorđa Spasića. Zaigrali su na kratko svoju prepoznatljivu igru rukometaši Železničara, ali ni gosti nisu odustajali. Predvođeni Viktorom Matičićem ponovo su izjednačili, a onda i, 15 minuta pred kraj meča, poveli sa 2 razlike. Publika na mečevima rukometaša svakog puta sve brojnija; foto: Vanja Keser

Na trenutak je delovalo kao da će se Železničar vratiti u meč, ali su Šapčani sa jedne strane bili nezaustavljivi, dok su sa druge strane svi segmenti u igri Nišlija slabo funkcionisali. Motivisali su domaći igrači i sebe i publiku, koja je solidno ispunila halu “Čair” i, kako je vreme odmicalo, postajala glasnija.

Milan Đukić i Đorđe Spasić prekidali su loše stanje u niškom sastavu i postizali pogotke, pa je “Želja” mahom zaostajao za po jedan gol, ali nikako nije mogao do izjednačenja. Minut i po pre kraja na semaforu je stajalo 22:23, ali su gosti povećali na +2, a napade u poslednjem minutu domaći nisu iskoristili.

I pored ovog poraza, liderska pozicija niškog sastava nije ugrožena, jer ima 6 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Partizan, koji je u "večitom" derbiju savladao Crvenu zvezdu. U sledećem kolu, Nišlije će gostovati upravo crno-belima.

ŽELEZNIČAR - METALOPLASTIKA 22:24 (10:9)

Hala: Čair, Niš, Gledalaca: 800, Sudije: Marić i Mašić, Sedmerci: Železničar 2(3), Metaloplastika 3(4), Isključenja: Železničar 6 minuta, Metaloplastika 4 minuta.

ŽELEZNIČAR: Petković 1, Đukić 8, Spasić 5, Zlatanović, Mađar, Krsmančić 1, Mirić, Jevtić 3, Sretenović 4, Vučković, Gemaljević, Stanojević, Potonjak, Stankulić.

METALOPLASTIKA: M. Mitrović, Vladisavljević, Arsić, Trninić, Gojković 5, Matičić 9, Dakić, Vorkapić 2, Milić 2, Došen, Brajović 2, Jezdimirović, A. Mitrović, Đukić, Todorović 3, Trkulja 1.