Još jedna ubedljiva pobeda niških košarkašica
To što su imale samo 3 dana pauze između dva gostovanja nije mnogo uticalo na košarkašice Studenta, koje su upisale još jednu sigurnu pobedu. Ovog puta, njihov protivnik je bio Vrbas, koji su savladale sa ubedljivih 81:59, u 15. kolu najjačeg domaćeg prvenstva.

Sledeći zadatak Bor; foto: Vanja Keser

Sigurno su otvorile utakmicu Nišlijke, koje su već nakon 7 minuta na parketu imale dvocifrenu prednost. Početkom drugog dela domaće igračice su smanjile zaostatak i približile se “studentkinjama” na 4 poena, ali su one povratile vođstvo, pa je tokom pauze rezultat na semaforu bio 38:25.

Po povratku na teren zaigrale su nešto bolje domaće košarkašice i pred kraj 3. deonice stigle do -8. Igrao se 2. minut poslednjeg kvartala, kada je Vrbas potpuno stao, a Nišlijke u naletu vezale čak 23 poena. Tokom poslednja 2 minuta, domaćim igraicama pošlo je za rukom samo da malo ublaže poraz.

Najbolja u niškom sastavu bila je Jovana Jeremić sa 20 poena i 7 skokova. Istakle su se i Nataša Mijatović, koju je jedan skok delio od dabl-dabl učinka, jer je sakupila 18 poena, kao Kristina Milošević sa poenom manje.

Kako su pobede ostvarile i ekipe Radivoj Korać i Kraljevo, Nišlijke su zadržale 5. poziciju sa bodom zaostatka u odnosu na konkurentkinje. U sledećem kolu, one će dočekati devetoplasirani Bor.

Crvena zvezda 99 : 31 Vršac
Šabac 56 : 72 Partizan 1953
Beočin 79 : 77 Spartak
Bor 61 : 78 Radivoj Korać
Vrbas Medela 59 : 81 Student
Šumadija 62 : 97 Kraljevo