Roma pala na Olimpiku

Ekipa Rome poražena je od Atalante sa 2:1, u 20. kolu Serije A.

Domaći fudbaleri doživjeli su veliki kiks, pošto su primili laka dva gola u prvom poluvremenu, a potom u drugom imala igrača više 45 minuta.

Gosti su do prednosti došli u 14. minutu, kada je Iličić asistirao Kornelijusu za 1:0.

Do drugog gola nije se čekalo mnogo, pošto je u 19. minutu na semaforu već bilo 0:2. Gomes se poigravao unutar 16 metara, ali je u pravo vrijeme poslao pâs ka De Runu koji je savladao Alisona.

Ipak, De Run je u 28. minutu dobio žuti karton, a potom u 45 i drugi, što je značilo da će gosti iz Bergama igrati 45 minuta sa igračem manje.

Roma je uspjela u nastavku meča da smanji i to preko Edina Džeka. Šaravi je poslao odličnu loptu ka napadaču iz Bosne i Hercegovine, a ovaj rutinski savladao Berišu.

"Vučica" je imala posjed i kontrolu lopte do kraja meča, ali odbrana Atalante se sjajno branila i na kraju odbranila. Roma ovim porazom gubi korak sa Napolijem i Juventusom, dok Atalanta ulazi u ozbiljnu "priču" za šesto mjesto koje vodi u kvalifikacije za LE.