Nais ipak bez finala, peterci presudili u korist Šapca
Napeta, ujednačena i zanimljiva borba vodila se tokom cele utakmice polufinala Kupa Srbije, a Nais je pružio veliki otpor favorizovanom Šapcu, a sa 7:7 je i završen meč, pa se pristupilo izvođenju peteraca. Tu su golmani bili mnogo raspoloženiji nego igrači, a Šapčani su borbu za titulu obezbedili zahvaljujući 3 postignuta gola, naspram 2 Nišlija.
Turnir je humanitarnog karaktera, pa će novac od ulaznica biti prosleđen za lečenje Nastasje Nedimović; foto: Vanja Keser

Nije sve počelo dobro po niški sastav, jer su vaterpolisti Šapca iskoristili prvu prednost od igrača više i poveli sa 1:0, a već u sledećem napadu lako duplirali vođstvo. Ipak, istu situaciju sa druge strane materijalizovali su i niški vaterpolisti i smanjili na 2:1 golom Tihomira Živića. Petnaestak sekundi pre kraja 1. deonice Nais je imao odličnu šansu za izjednačenje, s obzirom na to da je golman rivala „zaradio“ isključenje, ali su šutirali iznad prečke.

Veliki problem je ekipi iz Niša pravio golman Darko Aleksić, koji je imao odličan dan, ali nije mnogo zaostajao ni Igor Lazić, pa prvih 5 minuta 2. četvrtine nije viđen nijedan pogodak. To je prekinuto petercem, koji je dosuđen Šapčanima, a Nikola Marković bio je siguran i podigao vođstvo svog tima na +2.

Međutim, već u sledećem napadu iskusni Milan Petrović, kome je ovo bio poslednji nastup za Nais, smanjio je na 3:2, a onda uspeo i da izjednači. Minut i po pred kraj 3. deonice niški sastav je ponovo ostao bez igrača, što su njihovi rivali iskoristili i poveli, ali odmah nakon toga još jednom je reagovao Petrović i vratio meč na egal.

Po prvi put Nišlije su povele u poslednjoj četvrtini, pošto je kapiten Lazić „skinuo“ zicer protivnika, a onda Marko Bolović konačno „proradio“ i sa strane šutnuo toliko jako, da je Aleksiću lopta ispala iz ruku i otišla u mrežu.

Nešto manje od 3 minuta do kraja ekipa iz Šapca uspela je da vrati vođstvo. Prvu prednost igrača više u završnom delu iskoristio je Nais, strpljiv napad rezultovao je novim pogotkom Bolovića za 6:6, a usledilo je i novo vođstvo preko Petrovića. Ipak, ponovo su izjednačili Šapčani, a ovako je završen regularni deo utakmice, pa se pristupilo izvođenju peteraca.

Za razliku od okršaja četvrtfinala, kada su Nišlije upravo na ovaj način izbacile Vojvodinu, pretvorivši svaki peterac u pogodak, ovog puta su Aleksića prevarili samo Bolović i Nemanja Šilj. Sa druge strane vaterpolisti Šapca dali su 3 gola, što je bilo dovoljno za prolaz u finale i borbu za titulu sa Crvenom zvezdom ili Partizanom, koji igraju drugo polufinale.