Železničar jesenji prvak
 Osmom pobedom u nizu rukometaši Železničara osigurali su zvanje jesenjeg prvaka dva kola pre kraja polusezone. U sali Osnovne škole "Dušan Radović" Nišlije savladale Požarevac rezultatom 35:26 u 9. kolu Superlige.
rk zeleznicar

Đorđe Spasić se pet puta upisao u strelce; foto: Vanja Keser

Neizvesno je bilo samo u prvoj polovini prvog poluvremena, a poslednje vođstvo Požarevca bilo je 6:5 u 14. minutu. Onda je proradila polukontra "Želje", a tačku na prvo poluvreme stavio je sa dva gola Žarko Petković, koji je bio i proglašen za igrača utakmice.

Gosti nisu imali rešenje za raspoložene niške igrače koji su bez mnogo problema održavali prednost i osigurali novu pobedu u sezoni.

Nakon nepotpunog 9. kola Superlige "Želja" ima 17 bodova od maksimalnih 18, dok slede Obilić sa 12, Partizan i Crvena zvezda sa po 11, ali crveno-beli imaju i meč manje.

POŽAREVAC: Đorđević 10 odbrana (1 sedmerac), Stošić 2 odbrane, Janketić, Knežević 5, Galfi 1, Marković, Jokić 2, Veljković 1, Nikolić 3, Popović, Čavaljuga, Marić 2, Stolić 6(3), Todorović 1, Dimić 3, Avramović 2.

ŽELEZNIČAR: Zlatanović 14 odbrana, Lazić, Gemaljević, Mitić, Mađar, Krsmančić 3, Petković 6, Spasić 5, Jevtić 5, Mirić 5 (2), Đukić 7, Vučković 4, Barjaktarević, Milenković.

ŽELEZNIČAR - POŽAREVAC 35:26 (15:11)