Pobeda protiv "majstora" sa Novog Beograda

Plavo-belu su nastavili pobedonosni niz trijumfom nad novobeogradskim Radničkim! Pobedili smo rezultatom 2-0, a strelci su bili Radunović, u četvrtom minutu, koji je tada tek zamalo skrenuo loptu koju je ka golu poslao mladi Đurić i Krnjinac koji je konačan rezultat postavio u poslednjim trenucima utakmice.

“Majstori” sa Novog Beograda i “Romantičari” svoje prvenstvene duele u Prvoj saveznoj fudbalskoj ligi SFRJ beleže još iz perioda nakon završetka II svetskog rata, a Crveni su najveće uspehe zabeležili tokom pedesetih godina prošlog veka kada su u dva navrata bili trećeplasirani, jednom četvrtoplasirani tim prvenstva, a umalo su osvojili i nacionalni kup u sezoni 1956/57 kada su u nezaboravnom finalu poraženi od Partizana rezultatom 5-3, iako su na poluvremenu podili sa 3-0!

Pred oko 300 gledalaca OFK Beograd je od prvog minuta pokazao da je dosta bolji i konkretniji takmac. Plavi su nametnuli svoju igru i protivnik se bazirao na odbranu svog gola. Naše rano vođstvo nije promenilo koncepciju igre Beograda i sve do kraja utakmice gajili smo ofanzivnu igru.

Naš navalni red je svakako i prelomio pitanje pobednika i to je bila naša najbolja linija u timu. Janjić, Krstić, Radunović , Đorđević i Lazić su opsedali gol Radničkog. Tačku na našu zasluženu pobedu stavio je Krnjinac svojim golgeterskim prvencem za Beograd u 90. minutu!

U narednom meču dočekujemo ekipu IMT-a, da bi u poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva odigrali utakmicu u Obrenovcu protiv domaćeg Radničkog.

Prva Iskra 3 : 2 Sopot
BASK 3 : 1 Jedinstvo
BSK Borča 1 : 1 Lokomotiva
Žarkovo 2 : 0 Grafičar
Stepojevac Vaga 1 : 1 Kolubara
BSK Batajnica 0 : 0 GSP Polet Dorćol
Radnički (NB) 0 : 2 OFK Beograd
IMT 1 : 3 Radnički (O)