Pirotsko drugo poluvreme dovoljno za poraz Smederevaca!

Meč koji će trenerima poslužiti kao dobar primer za analizu svih onih parametara koji karakterišu košarku. Imaće šta da Marko Spasić “prouči” i kaže svojim igračima, gledajući statistiku u prvom poluvremenu kada je Pirot samo na momente igrao onu igru na koju smo u Pirotu navikli. Nije bilo dobre odbrane, ostavljani su gosti da “treniraju trojke” samo povremeno je “uslovni pressing” zaustavljao akcije Smederevaca, pod košem je korpulentni vremešni Stojanović često igrao simultanku sa našim igračima. I u takvoj igri, rezultat se lomio. Zamislite da je u 5. minutu bilo 19:9 za goste, a samo dva minuta kasnije, kada su se domaći trgli bilo je samo 19:18. Dakle 9:0 za Pirot. I sve tako “ćerali” su se protivnici do kraja prvog dela koje je sa 50:47 pripalo gostima.

U nastavku druga priča.  Kada je Matović u 22. minutu konačno izjednačio na 52:52, potom Pendić, Rašić u seriji “podigli” na 65:58, bila je to najava da će Smederevci potonuti u veliku reku! U 33. minutu bilo je već 85:72.

Svilar, koji je zatvorenih očiju mogao da “cepa” našu mrežicu, već se umorio, a imao je i težak pad, sredinom drugog dela, zatim Stojanović, Rnić, Jovanović gubili su ritam pripremali “belu zastavu”.

Na kraju bi bilo još ubedljivije da Marko Spsić nije u poslednja dva minuta uveo Radulovića, Djordjevića i tako pomogao gostima da onu veliku razliku od dvadesetak poena nekako upristoje.

Dakle, ono s početaka. Meč sa dva poluvremena. Ako je Marko Spasić bio ljut i u analizi će “prosejati” prvi deo meča, onda će za treću četvrtinu i veći deo poslednjeg kvartala morati da bude zadovoljan. Djonlić, Rašić, Pendić,Matović, Ljubnković, G. Radulović, Stojanović, pokazali su i večeras da kada krene “furija” onda teško protivniku.

Tako je iz trećeg pokušaja, posle dve utakmice koje su izgubljene “na posed lopte”, Pirot javio košarkaškoj javnosti da je kreuo!!!

Druga liga 3. kolo: Pirot: Pirot –Smederevo   99:85 ( 25:27, 22:23, 28:17, 24:18)

Sudije: Stefan Zdravković Niš, Milan Nikolić Leskovac i Vladimir Djordjević Leskovac

Pirot: G. Radulović  10 2 tr, Djonlić 17 (4:2) 3 tr, B. Djordjevic, U. Radulović, Jovanovic 6 2 tr, Manojlović, Rašić 17 (10:8) 1 tr, Pendić 19  (4:3) 2 tr. B. Djordjević 2, Ljubenković 8, Matović 14 (2:1) 1 tr,Stojanović 6  2 tr.