Mačva savladala Borac iz Čačka

Samo jedna pobeda bila je dovoljna šabačkoj Mačvi da se približi sredini tabele Super lige Srbije, i sa tim imperativom crveno-crni su i ušli u današnju utakmicu. Sjajna igra i izuzetno veliki broj šansi mogli su doneti i ubedljiviju pobedu nad ekipom Borca iz Čačka, ali i rezultatom 1:0 (1:0) cilj je ispunjen.  Pogodak Filipa Arsenijevića u 24.minutu susreta, Šapčanima donosi sva tri boda.

Šef Stručnog štaba FK „Borac“, Igor Spasić na konferenciji za novinare, složio se da je Mačva u prvom delu imala incijativu i dominaciju, ali u drugom poluvremenu Borac je pokazao znatno kvalitetniju igru.

„Imali ste priliku da vidite dva različita poluvremena, u jednom je Mačva bila agresivna, dominantna, stvarala je šanse, polušanse i postigla gol iz naše greške. Tokom prvog poluvremena su želeli više, imali dominaciju, a mi smo igrali loše i slabo i u tehničkom i u taktičkom smislu bili smo loše organizovani. Falio nam je Marko Zoćević, koji danas nije mogao da igra. Drugo poluvreme sasvim druga slika na terenu, pokušali smo da dođemo bar do jednog gola i jedog boda kod izjednačenja, dali smo sve od sebe stvarali smo šanse ali ne tako izgledno da bi mogli u nekom stoprocentnom smislu da ugrozimo gol Mačve. Čestitam kolegi Aničiću na pobedi i Mačvi želim uspeh u nastavku prvenstva“, rekao je Spasić.

Šef struke crveno-crnih, Draga Aničić kaže da je ovo teška ali zaslužena pobeda.

„Rekao sam i u najavi utakmice da stanje na tabeli ne govori ništa i u to ste svi mogli da se uverite danas, da je Borac jedna kvalitetna ekipa sa kvalitetnim pojedincima i imaju tu nesreću da nisu još uvek uigrani jer im je mnogo igrača kasno došlo. Mačva iz prvog poluvremena je ona Mačva kakvu ja želim i kojom težimo ne samo 45 minuta već duži vremenski period, koliko god je to moguće. Drugo poluvreme gosti su imali inicijativu, ali ne i toliko šansi. Nije bio plan da se povučemo ni da čuvamo rezultat, međutim, izgleda da se u igrače uvuče neka nervoza. Imali smo veliki imperativ danas, da ovom pobedom napravimo korak ka sredini tabele. Mislim da smo utakmicu mogli i ranije da rešimo iz kontranapada, ali i ovakva pobeda je slatka. Juventus je osvajao titule sa 1:0, ja se ne bih bunio da i mi nastavljamo da pobeđujemo i sa tim rezultatom“, naveo je Aničić.

Ekipa Mačve nastupila je u sledećem sastavu: Filipović (g), Pejović (k), Protić, Ivić, Lazarević, Ristivojević, Gemović (Jeremić od 66.min), Obrovac (Nenad Jovanović od 75.minuta), Matić, Adamović i Arsenijević (Vladisavljević od 86.min).

Nakon ove pobede, šabačka Mačva zauzima 9. mesto na tabeli sa 16 bodova. U narednom, 15.kolu Šapčani u nedelju, 29. oktobra gostuju ekipi Mladosti u Lučanima.