Omladinska liga Srbije: Inđija - Radnički 1923 4:2

Po prvi put u ovoj sezoni Omladinske lige Srbije južna tribina Gradskog stadiona u Inđiji nije bila puna. Prava je štreta jer su ljubitelji fudbala mogli da vide pravu prvenstvenu utakmicu i ma kako to čudno zvučalo, sjajno izdanje Kragujevčana. Domaćim igračima je trema prosto otsekla noge na derbiju začelja. Uz to bili su lišeni pomoći svog možda i najboljeg veznog igrača Bajića koji je bio pod suspenzijom zbog isključenja u predhodnoj utakmici. Sve je po domaćina lepo otvoreno jer je već u 3. minutu moglo biti 1:0.

Slobodan udarac je izveo danas najbolji igrač meča Banjac. Njegova "kifla" je išla na glavu Leđanca, a ovaj nije imao sreće da glavom savlada statičnog Ristovića. Od tog momenta gostujuća trojka Maksimović, Ilić, Milikić veze po terenu gradskog stadiona. Njihove akcije su tečne, ali nema prave završnice. Prvu su ipak imali u 10. minutu. Sjajno je upošljen Maksimović, koji ulazi u kazneni prostor domaćina. Usledio je šut u ugao gola Vojvodića, ali je ovaj pravovremeno izašao i spasao svoju mrežu. Inicitijativa gosta je nastavljena, a pravo i ničega na semaforu je bilo, 1:0. Dugo je trajala akcija domaćina. Banjac je promešao nekoliko igrača na ivici gostujućeg kaznenog prostora. Odlučio se na šut i lopta kraj šumu noga odlazi u ugao gola Ristovića. Velika radost domaćeg tima u tom 38'. Gosta to vođstvo nije poremetilo i u 43' je bilo 1:1. Taj gol je pao sa bele tačke, a pre toga štoper u domaćem timu Petar Mrđa ruši gostujućeg igrača u srcu sopstvenog kaznenog prostora. Odluka sudije čista kao suza. Siguran sa bele tačke je bio Maksimović iako je Vojvodić pročitao njegovu nameru.

U nastavku u prvih deset minuta ništa novog na terenu. Gost bolji i ima dve prilike. Prvo je Cvetković glavom šutirao kraj gola posle slobodnog udarca Božovića, a u 53' je na sceni bio i Ilić. Njegov šut je išao preko gola domaćina. Igrao se 65' i nov penal na utakmici. Ovog puta prvi za domaćina. Cvetković ruši Kostića koji je duboko ušao u kazneni prostor gosta. Dileme nije bilo i sa bele tačke je šutirao kapiten Banjac. Precizan je bio kapiten za novo vođstvo zeleno belih omladinaca, 2:1.

Gost je mogao do novog gola u 75. minutu. Bila je to velika gužva u petercu domaćina, neko od igrača gostiju šutira glavom, ali je prečka bila saveznik domaćina. Tri minuta kasnije i dobar odgovor domaćina koji je pronašao svoju igru. Panjak se konačno probudio na utakmici, sjajno je asistirao ka Nemanji Mrđi, ovaj šutira, ali se isprečila noga rivala i od svega samo korner. Praktično u nastavku gol broj tri za Inđiju. Banjac je izveo korner, mlađi Mrđa je na pravom mestu i glavom kuca istu u mrežu gosta. Tako se Petar Mrđa izvadio za penal koji je skrivio u prvom delu utakmice. 3:1.

Četvrti gol je pao opet iz penala. Drugog za domaćina u 86. minutu. Opet tu nije bilo spora oko opravdanosti odluke sjajnog Predraga Janjuša. Banjac je ponovo precizan sa bele tačke za svoj hek trik, 4:1. Na kraju još jedan šesti gol na meču. Da to ne bude prava katastrofa Radničkog se pobrinuo Ilić u prvom minutu nadoknadnog vremena. 4:2.

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 200. Sudija: Predrag Janjuš iz Pančeva, pomoćnici: Petar Milanović iz Pančeva i Petar Radić iz Novog sada. Delegat: Branislav Gašić iz Beograda. Strelci: Banjac 38', 66'(penal) i 86'(penal) i  Petar Mrđa 79' - Inđija, Maksimović 43' i Ilić 90+1' - Radnički 1923. Žuti kartoni: Krstić (34') - Inđija, Aleksijević (31'), Marković (85') - Radnički 1923.

Inđija: Vojvodić, Kostić, Krstić, Petar Mrđa, Panjak, Bobar, Puzić (Tepavčević 88'), Dubajić, Leđanac, Banjac (K), Nemanja Mrđa (Živković 82'). Trener Miroslav Blanuša.

Radnički 1923: Ristović, Pavlović (Matović 72'), Mitrović (Marković 84'), Danilović, Božović, Aleksijević (K), Milikić, Obradović (Gavrović 76'), Cvetković (Rejman 81'), Ilić, Maksimović. Trener: Milan Živković.

Spartak 4 : 1 Internacional
Voždovac 1 : 0 Rad
Inđija 4 : 2 Radnički 1923
OFK Beograd 1 : 2 Brodarac
Moravac Orion 1 : 2 Crvena zvezda
Vojvodina 3 : 2 Radnički (P)