SLS: Voždovac – Zemun 6:1

U utakmici 12. kola Super lige Srbije Voždovac je bio veoma ubedljiv protiv Zemuna, pokazali su domaći klasu i slavili sa 6:1 (Georgijević 3 gola, Luković 2 i Mihajlov jedan). Voždovac bolje otvara meč i već u sedmom minutu šansa se ukazala Georgijeviću, koji šutira preko gola. U 10.minutu opasan je i Duronjić čiji udarac brani Šaranov. Samo minut kasnije u prilici je Luković, ali glavom šutira u Šaranova koji pravi paradu. U 17.minutu Ješić je izveo prekid, sjajno pronašao Mihajlova, a kapiten Voždovca postiže lep pogodak glavom. Minut kasnije u šansi je opet Georgijević, ali lopta posle šuta ide pored gola. Zatim se ukazala prilika i za Duronjića, ali njegov udarac brani Šaranov, igrao se 21.minut .U 27.minutu Luković je odlično proigrao Duronjića, odbrana Zemuna ga nepropisno zaustavila napadača Zmajeva i pokazana je najstroža kazna. Siguran realizator je Luković i Voždovac vodi 2:0. U 35.minutu Luković je opet napravio pometnju pred kaznenim prostorom Zemuna, dodao loptu do Georgijevića, a napadač Zmajeva rutinski se snalazi i postiže treći pogodak za Voždovac. U 42.minutu još jedan lep gol Voždovca. Gajić je asistirao Georgijeviću, koji je poslao projektil u suprotan ugao gola Zemuna i povećao prednost Zmajeva.

Voždovac dobro otvara i drugi deo susreta i nakon lepog prodora Ješića lopta dolazi do Georgijevića koji postiže još jedan pogodak i Zmajevi vode 5:0. Igrao se 58.minut. Voždovac je nastavio da napada, ne davajući ni gram nade gostima iz Zemuna. Ataci su urodili plodom i od 77. minuta Voždovac dolazi do nove prednosti, a strelac je opet Luković koji je postigao sjajan pogodak desnom nogom, pogodivši suprotan ugao gola Šaranova. Zemun se pred sam kraj oslobodio pritiska i preko Lasickasa je ublazio poraz.

SUDIJE: Glavni sudija: ŠIROKI Zoran. Prvi pomoćni sudija: PAVLOVIĆ Slobodan. Drugi pomoćni sudija: STANOJKOVIĆ Aleksandar. Četvrti sudija: SANTRAČ Dejan. STRELCI:  MIHAJLOV u 17. minutu, GEORGIJEVIĆ u 35; 42. i 58. minutu i LUKOVIĆ u 27. i 77. minutu za Voždovac, LASICKAS u 90. za Zemun. KARTONI:  JEŠIĆ u 54. minutu kod Voždovca, LEČIĆ u 27; LUKOVIĆ u 44. i PAJOVIĆ u 54. minutu kod Zemuna.