Spartak bolji u goleadi

Samouvereno je trener Radničkog Jević, najavljivao pobedu pred put u Suboticu, a vratio se praznih šaka, i četiri golova u mreži. Domaći fudbaleri su ovom pobedom, u direktnom duelu, zamenili mesta sa Nišlijama i potisnuli Radnički na 6. mesto na tabeli.

I pored dobrog otvaranja meča po Radnički, koji je poveo u 4. minutu golom Pavkova. Najpre je Ostojić odbranio šut Pavkova, ali je odbio ponovo do napadača Radničkog koji je iz drugog pokušaja bio uspešan. U nastavku meča za samo dva minuta Subotičani su preokrenuli rezultat. U 39. i 41. minutu golovima jednog od najefikasnijih fudbalera Superlige Ivanovića i Radovanovića su stvorili rezultatsku prednost.

Na samom početku drugog poluvremena još jedan šok za goste. U 47. minutu Stojković je povećao prednost na 3:1 za “golubove”, a da će se Radnički iz Subotice vratiti poražen bilo je sasvim izvesno u 82. minutu kada se za domaće, po drugi put, u strelce upisao Radovanović.

Pavkov je svojim drugim pogotkom na susretu, u 87. minutu ublažio poraz svoje ekipe.

Sledi dvonedeljna reprezentativna pauza, a onda u okviru 13. kola Superlige Srbije na Čairu gostuje zahuktali Voždovac.

SPARTAK ŽK : RADNIČKI NIŠ 4:2 (2:1)

Stadion Gradski - Subotica

Gledalaca oko 500

Sudije: Novica Anđelovski, Goran Beljin, Goran Stanojević, Majo Vujović.

Strelci: - 0:1 u 4. Pavkov, - 1:1 u 39. Ivanović, - 2:1 u 41. Radovanović, - 3:1 u 47. Stojković, - 4:1 u 82. Radovanović, - 4:2 u 87. Pavkov.

Žuti kartoni: Čečarić, Ivanović (Spartak), Miladinović (Radnički)

SPARTAK ŽK: Ostojić, Šimura, Jočić (od 77. Glavčić), Kerkez, Nikolić, Ivanović, Hajdin (od 84. Vukčević), Savković, Čečarić (od 68. Torbica). Stojković, Radovanović.

RADNIČKI: Živković, Petrović, Miladinović, Raspopović, Stanković, Tomić (od 76. Stevanović), Aleksandar Jovanović (od 46. Aksentijević), Arsić, Saša Stojanović, Travančić (od 46. Travančić), Pavkov.