Sloga rutinski protiv Slavije

Sloga je pred malobrojnim navijačima nastavila pobedničku seriju i bez problema savladala goste iz Kragujevca. Već u prvom napadu, posle kornera Milojevića u prilici je bio Gvozdenović. Nešto kasnije Parezanović je izveo slobodan udarac, a vratar gostiju Jug krajnjim naporom iz samog roglja izvadio loptu i sprečio najgore po svoj tim. Usledio je period mirne igre, bez prilika,a onda je Kastratović krenuo silovito u šesnaesterac gostiju, tu je bio srušen i za arbitzra Đukanovića nijue bilo dileme. Jedanaesterac je sigurno izveo Parezanović za vođstvo Sloge. Gosti su dugo protestovali, bili nervozni, često prigovarali arbitru iz Čačka i zanimljivo da su za 45 minuta dobili šest žutih kartona,a ni jednom nisu ugrozili gol Sloge.

U drugom poluvremenu sve je bilo rešeno u 54. minutu. Posle akcije Memedovića, u šansi se našao Filipović koji ne greši, za kapitalnih 2-0. Tada je strateg domaćih Igor Tufegdžić odlučio da iz igre povuče udarne igle kapitena Filipovića, Memedovića i Kastratovića, tempo igre je malo pao, ali je rezervista Ignjatović u 80. minutu, posle velike gužve, bio najsnalažljiviji i postigao gol za konačnih 3-0. Slogina mreža nije taknuta od početka sezone, punih 630 minuta Nikola Košanin je nesavladiv.

SLOGA (KV) – SLAVIJA 3 – 0 (1 – 0)

Gradski stadion Gledalaca: 100 Sudija: Vlade Đukanović (Čačak) 7 Strelci: Parezanović u 41. minutu (iz jedanaesterca), Filipović u 54. i Ignjatović u 80. minutu Žuti kartoni: Kolaković i Milojević (Sloga), Jug, Beljić, Jokić, Sretković, Matejić, Kovačević (Slavija)

SLOGA: Košanin -, Parezanović 7,5, Milojević 7, Čolić 7, Pavlović 7, Filipović 7,5 (Ignjatović 7), Memedović 7,5 (Barjaktarević 7), Kastratović 7 (Milošević -), Gvozdenović 7, Kolaković 7, Kruševac 7,5

SLAVIJA: Jug 6, Beljić 5,5, Rilak 5,5, Vukomanović 6, Jokić 5,5, Sretković 5,5, Lazić 5 (Gogić 5,5), Dimitrijević 5,5, Petrović 5,5 (Ristić 5,5), Matejić 6, Kovačević 5 (Jezdić -)

Igrač utakmice: Nemanja Kruševac (Sloga) 7,5