Poraz "Đavolčića", Apoloncima bod iz Pančeva

Ovog vikenda odigrane su utakmice osmog kola Omladinske i Kadetske lige Srbije. Omladinci Radničkog 1923 poraženi su na gostovanju beogradskom Internacionalu sa 0:2, dok su kadeti Apolona 4 remizirali sa Dinamom u Pančevu – 1:1.

„Đavolčići“ su upisali i šesti poraz u Omladinskoj ligi Srbije, ovog puta u susretu sa Internacionalom. Beograđani su do bodova došli pogocima Milinkovića u 56. i Stajića u 65. minutu iz jedanaesterca, kome je prehodio prekršaj nad Arnautovićem.

INTERNACIONAL – RADNIČKI 1923 2:0 (0:0)

Igralište u Ratkovici
Gledalaca: 100
Sudija: Miroslav Milenković (Beograd)
Strelci: Milinković u 56. i Stajić u 65. minutu iz jedanaesterca
Žuti kartoni: Trajković, Čermer, Barlov (Internacional), Danilović, Božović, Ilić (Radnički 1923)

INTERNACIONAL: Jović, Ilić, Trajković, Čermelj, Lukić, Radičević (Turkalj), Mačinković (Čokanjelović), Kojić (Barlov), Arnautović, Stajić (Stojanović), Milinković.

RADNIČKI 1923: Ristović, Pavlović, Tatović (Gavrilović), Danilović, Božović, Šurlan (Maksimović), Milikić, Vojinović (Obradović), Ilić, Rejman, Cvetković (Andrijević).

Sa samo četiri osvojena boda omladinci Radinčkog 1923 su trenutno pretposlednji na tabeli, a u sledećem kolu ugostiće Voždovac.

APOLONCI PROPUSTILI PRILIKU DA SLAVE U PANČEVU

U osmom kolu Kadetske lige Srbije fudbaleri Apolona 4 osvojili su bod na gostovanju ekipi Dinama 1945 u Pančevu. Bila je ovo treća utakmica zaredom u kojoj popularni „Apolonci“ nisu osetili gorčinu poraza.

Kragujevčani su rano stigli do vođstva. Igrao se 15. minut kada je Aničićev centaršut Janićijević pretvorio u pogodak.

Samo tri minuta kasnije domaćin stiže do izjednačenja iz jedanaesterca. Mitrović je oboren u kaznenom prostoru gostiju, sudija Janjuš je pokazao na belu tačku, a siguran realizator najstrože kazne bio je Tadić.

Ekipa Apolona 4 mogla je da se sa ovog gostovanja vrati i sa sva tri osvojena boda. Naime, u 65. minutu neoprezno je u svom šesnaestercu startovao Marković, pa je Janjuš još jednom pokazao na kreč. Simović je preuzeo odgovornost, ali je golman Dinama Timotojević pročitao njegovu nameru i spasao svoj tim od poraza.

Posle osam odigranih kola Apolon 4 zauzima jedanaesto mesto na tabeli sa osam sakupljenih bodova. U narednom kolu „Apolonci“ će dočekati Voždovac.

Spartak 0 : 0 Rad
Internacional 2 : 0 Radnički 1923
Voždovac 1 : 1 Brodarac
Inđija 3 : 4 Crvena zvezda
OFK Beograd 5 : 0 Radnički (P)
Moravac Orion 1 : 2 Partizan
Vojvodina 2 : 3 Čukarički
Radnički (N) 1 : 1 Napredak