Mačva deklasirala Radnik

Vremenske nepogode pred početak utakmice 10. kola Super lige Srbije u Šapcu, doprinele su manjem broju posetilaca na stadionu FK „Mačva“, ali ubedljivu pobedu nad ekipom Radnika iz Surdulice rezultatom 4:0 (2:0) Šapčani su proslavili sa nešto više od 1.000 najvernijih navijača, koje kiša nije sprečila da sa tribina bodre svoj klub.

Izuzetno važna tri boda Mačva je osvojila pogotcima Radoša Protića u 25. Nenada Gavrića u 38. i 54. minutu,  dok je sa bele tačke mrežu protivničke ekipe zatresao Mladen Lazarević u 72.minutu susreta. Oštar start igrača ekipe Radnika Francisa Kyeremeha nad Protićem, sudija Nemanja Petrović iz Užica, kaznio je najstrožom kaznom tako da je već od 05. minuta Mačva imala igrača više.

Na konferenciji za novinare Simo Krunić čestitao je Šapčanima na zasluženoj pobedi i naveo da je Mačva celu utakmicu bila bolja.

„Mi moramo tražiti problem u nama, ne smemo da reagujemo na onakav način i gaženje protivničkog igrača i dobijemo u 05. minuti crveni karton, igrač ne može da reaguje tako i direktno ostavi drugove na cedilu. Normalno da je to poremetilo tok utakmice, nakon toga Mačva ubrzo daje gol. Mi pokušavamo na naše načine da dođemo do izjednačenja. Imali smo neke naše poluprilike, bez obzira na dominaciju Mačve. Nadali smo se i mogli smo kod rezultata 2:0 da damo neki gol, ne toliko iz izrađene akcije, koliko iz prekida ili duge lopte. Nažalost nismo uspeli, imali smo priliku i za 3:1, ovako zvuči visok poraz ali svejedno izgubili smo tri boda. Previše je bilo nervoze pred ovu utakmicu i neki detalji kao crveni u 05. minutu ne smeju da nam se ponavljaju, to neka nam bude nauk za buduće utakmice“, rekao je Krunić.

Šef struke crveno-crnih, Dragan Aničić pohvalio je ekipu Radnika koja je danas 85. minuta igrala sa igračem manje, što je jako teško za svaku ekipu.

„Mi smo danas imali sve ono što nismo u nekim prethodnim utakmicama. Prvi trenutak jeste crveni karton protivničkog igrača koji nam je mnogo olakšao dalji tok utakmice. I sa igračem više možete da izgubite utakmicu, ali mi smo odreagovali na pravi način, igrali smo strpljivo, pravili šanse, realizovali neke od njih, imali sreće u pojedinim trenucima, gosti su imali penal koji nisu realizovali. Zbog svega toga kažem da smo na ovoj utakmici sve ono što nismo imali pre, dovoljno sreće, koncentracije, mirnoće i epilog je pobeda. Ipak mislim da Radnik ima izvanrednu ekipu, što su i dokazali u proteklom delu prvenstva i svakako nebi bilo nezasluženo da su danas i oni postigli neki gol. Želim im puno sreće u nastavku prvenstva“ naveo je Aničić.

Ekipa Mačve nastupila je u sledećem sastavu: Filipović (g), Pejović (k), Protić, Ivić, N. Jovanović, Lazarević, Gavrić (Hrubik od 86.minuta), Obrovac, Matić, Adamović (Đurišić od 80.minuta) i Vladisavljević (Arsenijević od 55.min).

Šapčane već u sredu očekuje utakmica KUP-a Srbije u okviru kojeg dočekuju ekipu FK „Bačka“. Utakmica se igra na stadionu Mačve od 15 časova i 30 minuta. U narednom, 11. kolu Super lige Srbije, fudbaleri Mačve u nedelju 24. septembra gostuju u Kruševcu ekipi FK „Napredak“.