PLS: Nova tri boda kraj Đetinje

U utakmici 3. kola Prve lige Srbije Sloboda je savladala Dinamo iz Vranja rezltatom 1-0. Gosti su u utakmicu ušli borbeno i diktirali su tempo od samog starta susreta. Dinamo je na početku prvog dela imao nekoliko prilika. Prvu u 14. minutu kada je nakon kornera Stevanović glavom prebacio okvir gola, a drugu samo minut kasnije kada je Gašić pogodio prečku glavom nakon odlično izvedenog kornera. U nastavku poluvremena obe ekipe pokušavale do gola protivnika ali to nije davalo rezltata. Napadi su se uglavnom završavali pre kaznenog prostora, pa je rezltat do poluvremena ostao nepromenjen. Sloboda je u drugo poluvreme ušla odlučnija i osvežena sa dve izmene.

Da je trener domaćih Ristanović doneo pravu odluku pokazalo se već u 51. minutu kada je nakon centaršuta Krmara usamljen na petercu ostao Balša Peličić i bez poteškoća loptu smestio u nebranjeni deo mreže golmana gostiju Vesića. U nastavku meča igra na centru terena, obe strane pokušavaju do gola protivnika. Nešto ozbiljniji u toj nameri prvi su se pokazali gosti u 63. minutu kada je nakon centaršuta Gašić glavom bio neprecizan. Usledila je odbrambena igra domaćina što je dovelo Slobodu do 2. pobede u prvom delu sezone.