Velika tri boda za početak sezone!

U  utakmici pod sjajem reflektora u Užicu presudila je greška odbrane Proletera. Sloboda je prva pripretila gostima posle centaršuta Krmara našao se Plećić koji glavom nije uspeo da loptu smesti u mrežu. Usledilo je 20 minuta pokušavanja i jednih i drugih da dođu u priliku za pogodak čemu je najbliža bila Sloboda posle centaršuta Ognjena Peličića iz kornera kada je u 35. minutu Vidić propustio šansu. Gosti su u prvom delu pokušavali da dođu do ozbiljnije šanse što i im nije polazilo za rukom. Jedini ozbiljniji pokušaj  bio je šut Novakovića preko gola sa ivice šesnaesterca u 20. minutu.

Na početku drugog dela Novosađani su  propustili šansu. Posle ubacivanja lopte iz kornera, Lukić je šutirao iz okreta sa oko 18 metara, golman Đurić je vrhovima prstiju loptu prosledio u prečku. Domaćin je nakon toga neuspešno pokušavao dugim loptama do gola Novosađana, sve do 70. minuta kada je Krmar nepreciznim centaršutom za malo matirao golmana Stanivukovića. Konačnih 1-0 postavio je Nešović u 79. minutu. Mladi Babić je centrirao, a Nešović sa oko 5 metara glavom loptu ubacio u nebranjeni deo mreže Stanivukovića i tako odlučio pobednika ove i ne tako zanimljive utakmice. Do kraja meča gosti su neuspešno pokušavali da dođu do kaznenog prostora domaćina, ali nije im pošlo za rukom na veliku radost 1000 gledalaca kraj Đetinje.