Pripremna utakmica: Dinamo 1945 - OFK Beograd 0:1

U dosta tvrdoj i borbenoj utakmici po olujnoj kiši koja je padala tokom čitavog meča igrači Dinama 1945 poraženi su od OFK Beograda u poslednjoj generalnoj probi pred početak prvenstva sa 0:1. Jedini gol na utakmici postigao je Radunović u 31. minutu.

Aleksandar Stevanović šef struke Dinama odlučio se za sledeći sastav: Čanović, Karanfilovski, Dašić, Advigov, Nedučić, Janković, Rašić, Jovančić, Kukolj, Javor, Petrović. U nastavku Tomić, Vojnović, Marković, Lazinica, Arbutina, Terzić, Skokna, Gojković, Đokić, Veličković. B.Vuković.

Ekipa OFK Beograda koju sa klupe predvodi legendarni centarfor Dinama Petar Divić igrala je u sastavu: Čupić, Isaković, Ignjatović, Trajković, Veličković A., Veškovac, Lazić, Radunović, Arsić M., Đurić, Đorđević. Igrali su još Radić, Manasijević, Rusić, Radojković, Cmiljanić, Stojanović, Arsić N., Novaković, Šoškić, Milutinović, Garić.

Na samom startu utakmice u trećem minutu Kukolj je primio jednu dugu loptu na 16m iskosa od gola Čupića i pokušao lob udarcem ali za malo preko gola.

U 6-om minutu izvraćaju gosti preko Radunovića koji izbija sam ispred Čanovića šutira oštro po zemlji ali je golman domaće ekipe izašao kao pobednik.

Pet minuta kasnije u 11. minutu Kukolj prodire po desnom boku i pokušava skoro iz mrtvog ugla da prevari golmana gostiju ali je Čupić obazriv i odbija tu loptu.

Nekoliko trenutaka kasnije nakon jedne odbijene lopte pokušava Rašić volej udarcem sa 20 metara ali ipak neprecizno.

Nakon pola sata igre Janković je sjajno sve uradio nanizao tri protivnička igrača izašao pred golmana i umesto da plasira loptu pokušao iz sve snage i lopta prolazi malo iznad prečke.

Minut kasnije Romantičari dolaze do prednosti , odlični Radunović je dobio jednu dugu loptu primio je prevario Nedučića i plasirao levom nogom u donji desni ugao gola Dinama za 0:1.

U drugom delu nakon izvršenih izmena tempo je malo opao pa izdvajamo samo 2 detalja.

U 47. Minutu odlično su kombinovali Karanfilovski i Marković koji je odigrao povratnu loptu Karanfilovskom koji gađa sa 7 metara iskosa ali Čupić brani.

15 minuta pre kraja utakmice odlično je Milutinović probao sa ivice šesnesterca ali Tomić je odlično reagovao.

„Brzi Voz“ sledeći vikend startuje u srpskoj ligi Vojvodine kada dočekuje Borac iz Sakula na gradskom stadionu u subotu 19.08.2017.

Sopot 1 : 3 BASK
Prva Iskra 0 : 1 BSK Borča
Jedinstvo 4 : 1 Žarkovo
Lokomotiva 4 : 1 Stepojevac Vaga
Grafičar 3 : 0 BSK Batajnica
Kolubara 0 : 0 Radnički (NB)
GSP Polet Dorćol 3 : 0 IMT
OFK Beograd 1 : 4 Radnički (O)