Đurđević režirao preokret

Nenad Đurđević pokrenuo „Đavole“

Teže nego što se to očekivalo, fudbaleri kragujevačkog Radničkog 1923 savladali su danas na „Čika Dači“ ekipu Tabana 1970 u trećoj kontrolnoj utakmici pred start sezone u Prvoj ligi Srbije. Izabranici Slaviše Kovačevića slavili su sa 5:3, iako su na poluvremenu gubili rezultatom 2:3. Preokret je doneo Nenad Đurđević, najbolji strelac Šumadije 1903 prošle sezone, koji se trenutno nalazi na probi u kragujevačkom prvoligašu. On je postigao dva gola, a učestvovao je i u akciji kod poslednjeg pogotka Radničkog 1923.

Niko nije mogao ni pretpostaviti da će član Srpske lige „Istok“ namučiti novog prvoligaša sa „Čika Dače“. Fudbaleri Radničkog 1923 u prvom poluvremenu nisu imali pravo rešenje za internacionalce u redovima Tabana, pre svega za brzonogog Nigerijca Princa, dvostrukog strelca na ovom susretu, kao i za njegovog zemljaka Ezekea, koji se takođe upisao u listu strelaca.

Iako je Radnički 1923 utakmicu počeo u najjačem sastavu, možemo slobodno reći da su gosti ostavili bolji utisak u prvih 45 minuta. Fudbaleri kragujevačkog tima delovali su letargično, bez žustirine u duelima, što se samo delimično može opravdati umorom karakterističnim za ovu fazu priprema.

Tako je već u 7. minutu Princ iskoristio dobar pas Milića u prostor, umakao odbrani domaćeg tima i rutinski zaobišao golmana Raičevića za rano vođstvo gostiju.

Nigerijac Princ (na slici u duelu sa Varjačićem) namučio odbranu Radničkog

Kragujevčani su do izjednačenja došli u 15. minutu, doduše, uz određenu dozu sreće. Bojan Miljuš je snažno šutirao sa leve strane, golman Tabana Jevremović odbio loptu pravo do Lukića, kome nije bilo teško da pogodi praznu mrežu.

Novi šok za domaću ekipu usledio je u 26. minutu. Ovaj put je strelac prvog gola Princ pokazao da pored brzine poseduje i zavidnu fudbalsku tehniku, pošto je defanzivce Radničkog prevario sa nekoliko lepih driblinga i onda po drugi put na utakmici matirao Raičevića.

Fudbaleri kragujevačkog tima su se posle ovog primljenog pogotka barem prividno probudili i zapretili udarcem Lukića sa distance, a potom preko Varjačića, koji je iz obećavajuće situacije prebacio loptu glavom preko gola.

A onda, u 43. minutu, na scenu je stupio drugi Nigerijac u redovima Tabana, Kristian Ezeke. Snažni napadač iskoristio je loš prijem Lukića, došao do lopte i pogodio mrežu za šokantnih 1:3.

Ipak, do odlaska na odmor domaći uspevaju da smanje rezultat preko iskusnog Spalevića, koji je iskoristio dobar centaršut Miljuša sa leve strane i efektnim trzajem glavom smestio loptu iza leđa golmana Tabana.

Trener Kovačević može da bude zadovoljan učinkom ekipe koja je nastupila u drugom poluvremenu

U drugom poluvremenu trener Kovačević je promenio kompletnu postavu, pružajući priliku igračima sa manjom minutažom u minuloj sezoni, kao i momcima koji se još uvek nalaze na probi, poput Đurđevića, Vićentijevića i Dragačevića.

I upravo je Nenad Đurđević, najbolji strelac Šumadije 1903 prošle sezone i momak koji je nekoliko godina ranije nosio dres kluba sa „Čika Dače“, bio igrač koji je doneo preokret u ovom susretu.

Najpre je u 73. minutu izborio jedanaesterac za svoj tim, koji je i uspešno realizovao, da bi nekoliko minuta kasnije na asistenciju Matejevića munjevito reagovao u kaznenom prostoru gostiju i udarcem iz prve doneo vođstvo svom timu od 4:3. Pre tog pogotka veliku šansu da se upiše u strelce propustio je Živanović, koji se našao sam pred Jevremovićem, ali je golman Tabana ovoga puta izašao kao pobednik, baš kao i nekoliko minuta kasnije, kada je omeo Vićentijevića u više nego izglednoj poziciji.

Poslednji gol na utakmici viđen je u samom finišu susreta kada je najpre Đurđević šutirao, lopta se odbila od stative, a zatim pogodila štopera gostiju Ristića i ušetala se u mrežu.

Na kraju, 5:3 pobeda Radničkog 1923 u jednoj priličnoj sadržajnoj utakmici.

RADNIČKI 1923 – TABANE 1970  5:3 (2:3)

KRAGUJEVAC
Stadion: „Čika Dača“
Gledalaca: 50
Sudija: Filip Beloica (Kragujevac)
Pomoćnici: Nikola Radević, Boris Bakić
Strelci: 0:1 Princ u 7, 1:1 Lukić u 15, 1:2 Princ u 26, 2:3 Spalević u 45, 3:3 Đurđević u 73. iz jednaesterca, 4:3 Đurđević u 78. i 5:3 Ristić (autogol) u 87. minutu.

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić, Miljuš, M. Ilić, Marković, Vidović, Lukić, Đ. Andrić, Gavrović, O. Ilić, Spalević. Igrali su još: Najdanović, Živanović, Dragačević, Petrović, B. Andrić, Aleksijević, Milovanović, Matejević (Jašović), Vićentijević, Đurđević, Maksimović (Ivković).

TABANE 1970: Jevremović, Džolić, Panić, Kojić, Ristić, Duka, Nikolić, Milić, Princ, Stoicev, Ezeke. Igrali su još: Stanimirović, Maričić, Obradović, Najdanović, Tanić, Jangad, Tacković, Lukić, Jeremić.

Fudbaleri Radničkog 1923 narednu proveru imaće u sredu, 26. jula, kada će ugostiti Karađorđe iz Topole.

Smederevo 1924 1 : 1 Železničar
Šapine 0 : 0 Mokra Gora
Radnički 1923 1 : 0 FAP
Mihajlovac 1934 0 : 3 Sloga (P)
Polet (LJ) 1 : 1 Šumadija 1903
Budućnost Krušik 2014 5 : 2 Jošanica