Omladinci Radničkog 1923 od naredne sezone ponovo u Omladinskoj ligi Srbije!

Pobedom nad čačanskim Borcem od 4:2 (3:0) u revanš meču baraža za popunu Omladinske lige Srbije, omladinci Radničkog 1923 obezbedili su povratak u elitni rang takmičanja. „Đavolčići“ su juče na prvom pomoćnom terenu stadiona „Čika Dača“ bukvalno „razmontirali“ Čačane, vodili sa 4:0, ali su na kraju „smanjili gas“ i dopustili svom rivalu da izbegne rezultatsku katastrofu.

„Đavolčići“ sa peharom

Iako su imali kapitalnu prednost od 2:0 iz prvog susreta, izabranici trenera Milana Živkovića su od samog početka susreta nametnuli ubitačan ritam igre, koji njihovi rivali nisu mogli da slede. Nošeni podrškom svojih simpatizera, „Đavolčići“ su već u prvih 45 minuta „izbombardovali“ gol nemoćnih Čačana.

Seriju pogodaka otvorio je Nikola Božović u 12. minutu, da bi potom dva puta mrežu gostiju pogodio talentovani napadač Ognjen Ilić, u 23. i 40. minutu. Gosti su nakon ovog „blickriga“ Kragujevčana bili toliko indisponirani, pa je tako u 47. minutu igrač Borca Srđan Pantelić prevario svog golmana za ogromnih 4:0 u korist domaćih.

Nakon ovog gola omladinci Radničkog 1923 su spustili ritam, što su gosti iz Čačka iskoristili da preko Veljka i Nemanje Bogićevića umanje poraz.

„Đavolčićima“ je po završetku utakmice uručen pehar za osvojeno prvo mesto u Omladinskoj ligi Fudbalskog saveza Zapadne Srbije i plasman u viši rang, Omladinsku ligu Srbije.

Ovim trijumfom omladinaca je na najbolji način zaokružena jedna uspešna sezona FK Radnički 1923, u kojoj su seniori izborili povratak u Prvu ligu Srbije, a omladinci u Omladinsku ligu Srbije.

Treba pomenuti i uspeh mlađih pionira, generaciju dečaka rođenih 2003. godine pod vođstvom trenera Gorana Pelemiša, koji su se okitili titulom šampiona Pionirske lige FSGKG. Na korak od titule zaustavljena je i generacija petlića, koja je u baražu poražena od vršnjaka iz Šumadije 1903.

Partizan 0 : 3 Rudar
Novi Pazar 0 : 1 Šumadija 1903
Budućnost (K) 1 : 2 Sloga (K)
Goč 3 : 3 Jošanica