Matejević arhivirao Lajkovčane

PRVA LIGA SVE BLIŽA: Fudbaleri Radničkog 1923 slave još jednu pobedu sa svojim simpatizerima

Fudbaleri Radničkog 1923 od danas su za korak bliže plasmanu u Prvu ligu Srbije, pošto su na svom „Čika Dači“ savladali Železničar iz Lajkovca sa minimalnih 1:0 (1:0) u 28. kolu Srpske lige „Zapad“. Ovom pobedom, šesnaestom u sezoni, Kragujevčani su dva kola pre kraja takmičenja sačuvali tri boda prednosti u odnosu na Budućnost Krušik iz Valjeva i zadržali više nego odlične šanse za povratak u prvoligaško društvo.

Današnja utakmica na „Čika Dači“ je tekla u skladu sa očekivanjima. Radnički 1923 je kontrolisao igru i stvarao šanse, dok su gosti iz Lajkovca uglavnom bili skoncentrisani na defanzivu, bez previše aspiracija ka golu svog rivala.

LAJKOVČANI UGLAVNOM DEFANZIVNO ORIJENTISANI: Detalj sa današnje utakmice

Ekipa trenera Slaviše Kovačevića idealno je otvorila ovaj susret i do prednosti došla već u 12. minutu. Nenadić je uputio fantastičan udarac sa nekih dvadesetak metara, lopta je pogodila prečku i odbila se pravo do Ilije Matejevića, koji je spretno reagovao i glavom poslao loptu u sam ugao za vođstvo domaćeg tima od 1:0.

Tri minuta kasnije golman Železničara Bojan Tanasijević bio je brži od „zahuktalog“ Stankovića, a potom je Jovan Lukić iz slobodnog udarca tukao preko gola.

Lepa akcija Radničkog 1923 viđena je u 24. minutu. Lukić je pokušao da pronađe Spalevića, ali je ispred iskusnog golgetera intervenisao Nikolić. Dva minuta kasnije opet je kapiten kragujevačkog tima u glavnoj ulozi. Ovaj put je šutirao glavom u padu, međutim, golman Železničara Tanasijević dobro je intervenisao.

Beležimo potom i dva solidna pokušaja sa distance Stankovića i Lukića, da bi u 41. minutu Nenadić uputio odličan centaršut sa leve strane na drugu stativu gde se našao Marko Krasić, koji je šutirao preko gola.

FORTUNA GA NIJE POGLEDALA DANAS: Marko Krasić

Gotovo preslikana akcija viđena je deset minuta kasnije, u 51. minutu. Ponovo je Nenadić dobro „zavrnuo“ loptu u srce šesnaesterca gostiju, tamo se našao kapiten Radničkog 1923 Spalević koji nije uspeo lepo da zahvati loptu glavom, tako da je i ova prilika za domaći tim propala.

Tek što je ušao u igru rezervista Đorđe Andrić je u 58. minutu centrirao sa desne strane, lopta došla do Stankovića, čiji je udarac ukrotio gostujući čuvar mreže.

NEUHVATLJIV ZA PROTIVNIČKE DEFANAZIVCE: Dušan Stanković

Minut kasnije Andrić je propustio prvu od nekoliko prilika da se upiše u listu strelaca na današnjem susretu. Na ubačenu loptu sa leve strane on je reagovao prilično brzopleto i šutirao iz prve preko gola.

U 74. minutu Krasić je prilično efektno glavom prebacio loptu do Andrića, koji je imao otvoren put ka golu, ali je ponovo bio brzoplet i slabo šutirao.

Četiri minuta kasnije loše ispucavanje golmana Železničara umalo je kaznio Spalević. Taj njegov potez izmamio je aplauze i podsetio na nekadašnje majstorije ovog vrsnog golgetera, koji je već zakoračio u petu deceniju života.

IZMAMIO APLAUZE: Darko Spalević

U finišu susreta gosti su se malo otvorili i zaigrali ofanzivnije, ali bez nekih ozbiljnijih pretnji po gol Kragujevčana.

Poslednju priliku na utakmici propustili su domaći u 90. minutu. Bio je to dobar kontranapad po desnoj strani, Andrić je pokušao da lobuje istrčalog Tanasijevića, ali je loptu na putu do prazne mreže zaustavio štoper Železničara Miloš Pavlović.

RADNIČKI 1923 – ŽELEZNIČAR (L) 1:0 (1:0)

Stadion: „Čika Dača“. Gledalaca: 250. Sudija: Marko Mihailović (Aranđelovac). Pomoćnici: Milorad Lekić (Aranđelovac), Mladen Krasić (Smederevska Palanka). Strelac: Matejević u 12. minutu za Radnički 1923. Žuti kartoni: Vidović, B. Miljuš (Radnički 1923), M. Pavlović, Matić (Železničar).

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić, Nenadić, M. Ilić, Marković, Krasić (od 83. Ivković), Vidović, Lukić, Stanković (od 77. B. Miljuš), Matejević (od 56. Đ. Andrić), Spalević. Trener: Slaviša Kovačević.

ŽELEZNIČAR: Tanasijević, Vujović (od 72. Matić), Tomić, Radivojević, M. Pavlović, Nikolić, Popović, Obradović, Plećić (od 68. Đuketić), Ž. Pavlović, Mijušković (od 45. Marković). Trener: Mile Milić.

Dva kola pre kraja takmičenja u Srpskoj ligi „Zapad“, Radnički 1923 i dalje drži lidersku poziciju na tabeli sa tri boda prednosti u odnosu na ekipu Budućnosti Krušik, koja je danas u Valjevu savladala Slogu iz Požege sa 2:0 i tako je definitivno izbacila iz trke za prvo mesto.

Već naredno, 29. kolo moglo bi da pruži odgovor na pitanje ko će biti novi prvoligaš. Kragujevčani gostuju ekipi Mokre Gore u Zubinom Potoku, gde bi pobedom mogli da osiguraju mesto u višem rangu, dok Budućnost Krušik ide na noge drugom kragujevačkom srpskoligašu Šumadiji 1923, koja je danas poražena u Čajetini od Zlatibora sa 0:2. Nema sumnje da nas očekuje veoma zanimljiv finiš sezone u Srpskoj ligi „Zapad“.

Smederevo 1924 0 : 0 Šapine
Radnički 1923 1 : 0 Železničar
Mihajlovac 1934 0 : 0 Mokra Gora
Polet (LJ) 2 : 0 FAP
Budućnost Krušik 2014 2 : 0 Sloga (P)
Zlatibor (Č) 2 : 0 Šumadija 1903
Loznica 3 : 2 Jošanica
Jedinstvo Putevi 1 : 1 Karađorđe (T)