PLS: Proleter ponovo koban!

Novi Sad. Stadion "Slana Bara", gledalaca oko 500. Sudija: Borko Mijajlović iz Končareva, pomoćnici: Čedomir Andrić iz Kruševca i Stefan Vojnić iz Boljevca. Četvrti sudija: Dalibor Manojlović iz Knjaževca. Delegat: Momčilo Marić iz Beograda. Strelci: Novaković 25'(penal) i 85' i Mirosavljević 55'- Proleter, Marković 22' - Inđija. Žuti kartoni: Šakić 33', Žigić 45', Novaković 58', Milićević 64' i Mirosavljević 82' - Proleter, Ivanović 40' i Simunović 45+1' - Inđija

Proleter: Marko Ilić, Lazarević, Bošković, Andrejević, Žigić (K), Vladimir Ilić, Petrović (Grgić 62'), Milićević, Šakić (Zhong 80'), Novaković (Karić 89'), Mirosavljević.

Inđija: Simunović, Dolmagić, Srbijanac (ilić 82'), Ivanović, Marković, Lalić, Simunović, Todić, Vujasin (Bajić 89'), Bosančić, Lemajić (K).

Trener: Spasoje Jelačić

Vojvođanski prvoligaški derbi je odigran po lepom vremenu i izvanredno pripremljenom terenu za igru.

Iako je bio radni dan na stadionu se na kraju okupilo oko 500 gledalaca od kojih je bar polovina bila iz Inđije. Oni su imali priliku da vide pre svega borbenu, pa potom i kvalitetnu igru dva rivala. Inđija je bolje otvorila meč. Zeleno beli su bili sigurniji na terenu koji im kroz istoriju ovih duela malo toga lepog donosio.

Gost posle dobre igre stiže do gola u 22. minutu. Slobodan udarac je izveo Bosančić, Marković je bio najviši u skoku i loptu je poslao kraj nemoćnog golmana Ilića u mrežu za 0:1.

Samo tri minuta kasnije i penal za domaćina. Bio je to napad danas žutih na terenu, lopta stiže na peterac ispred gola Stanivukovića, Todić istu odnosi, a iza njega na kolena pada igrač domaćina i posle par sekundi sudija pokazuje na belu tačku. Uzalud su bili protresti gostiju na tu više nego čudnu odluku. Siguran sa bele tačke je bio Novaković iako je Stanivuković "pročitao" na koju će stranu šutirati igrač domaćina, 1:1.

Nedugo potom sudija "izvlači loptu" iz kaznenog prostora domaćina posle prekršaja nad Bosančićem. Opet protesti gostiju zbog sada njima nedosuđenog penala su bili uzaludni. I pored toga Inđija je preko Dolmagića imala dve sjajne prilike za nove golove, ali je Ilić oba puta bio fenomenalan na svom golu.

U drugom poluvremenu je domaćin bio taj tim koji je više želeo pobedu. Bolje su otvorili taj deo igre, visoko pritisli gosta, a veliki deo posla je obavljao najstariji igrač na terenu kapiten Žigić.

Domaćin rezultatski preokret pravi u 55. minutu. Bio je to slobodab udarac za domaćina izveden sa desne strane napada. Lopta pada na peterac gde je potpuno usamljen i zaboravljen od strane odbrane gosta Mirosavljević, kojem nije bilo teško da loptu glavom smesti u mrežu, 2:1.

Treći gol je bio opet posle prekida. Ovog puta sa suprotne strane terena. Novaković je sjajno šutirao u gornji ugao Stanivukovića i tu nije bilo pomoći za gostujućeg golmana, 3:1.

Na kraju treba istaći da su se akteri na terenu ponašali fer i korektno, a oštra igra je odlika ovog sporta. Na žalost na kraju se sudija branio sa žutim kartonima, posebno domaćim igračima, ali svoj utisak time nije naravno popravio, već šta više i pogoršao.