Goleada u Jagodini

U pretposlednjoj proveri pred nastavak sezone u Srpskoj ligi „Zapad“, fudbaleri Radničkog 1923 poraženi su danas u Jagodini od istoimenog prvoligaša sa 2:3 (1:1). U veoma efikasnoj utakmici dva nekadašnja superligaša, na kraju su se radovali Jagodinci, mada su gosti iz Kragujevca u finišu susreta propustili dve odlične prilike za izjednačenje.

Domaći su do vođstva došli u 32. minutu pogotkom Stanimira Miloškovića – Leste, nekadašnjeg fudbalera tima sa „Čika Dače“. Ipak, do odlaska na odmor gosti iz Kragujevca uspevaju da izjednače posle prodora i asistencije Krasića i egzekucije Spalevića.

Darko Spalević i Aleksandar Varjačić, strelci golova za Radnički 1923 u Jagodini (Foto: M. Jovičić)

Igrao se 64. minut kada su Jagodinci ponovo poveli. Martin se najbolje snašao u gužvi pred golom Radničkog 1923 i zatresao mrežu protivnika.

Tek što se krenulo sa centra, brzonogi Igor Ivanović matira Raičevića za vođstvo domaćih od 3:1.

Ni tu nije bio kraj goleadi na stadionu Jagodine. U 69. minutu Aleksandar Varjačić je sa skoro 30 metara uputio pravi projektil u sam desni ugao gola Jagodine i postavio konačan rezultat – 3:2 za Jagodinu.

Doduše, mogao je Radnički 1923 i do izjednačenja, možda čak i preokreta, ali je mladi Nikola Ivanović u dva navrata bio neprecizan.

JAGODINA – RADNIČKI 1923 3:2 (1:1)

Stadion: FK Jagodina
Sudije: Slobodan Mitrović, Aleksa Milanović, Marko Spasić (sva trojica iz Jagodine)
Strelci: Milošković, Martin i Ivanović za Jagodinu, Spalević i Varjačić za Radnički 1923

JAGODINA: Milojević, Dukić, Ristić, Dulović, Miladinović I., Ađuru, Miladinović S., Ilinčić, Lazović, Ivanović, Milošković.
Igrali su i: Stamenković, Ivljanin, Marić, Martin, Gem, Paunović, Petrović Đ., Lečić, Petrović V., Radosavljević, Vlajković, Ivanović, Dimitrijević

RADNIČKI 1923: Raičević, Matejević, Nenadić, Petrović, Ilić M., Vidović, Stanković, Krasić, Miljuš D., Lukić, Spalević. Igrali su i: Najdanović, Miljuš B., Andrić B., Aleksić, Marković, Varjačić, Andrić Đ., Živanović, Ivković, Gavrović, Maksimović

Generalnu proveru pred start prolećnog dela sezone u Srpskoj ligi „Zapad“ fudbaleri Radničkog 1923 imaće 5. marta protiv Metalca iz Gornjeg Milanovca.