Post i dalje traje

Ni u sedmoj uzastopnoj utakmici Radnički nije osetio slast pobede. Nišlije su nastavile da prosipaju bodove i u meču sa Metalcem, pa je sada i sam plasman u plej-of doveden u pitanje. I dobro je da je ovo bilo poslednje kolo u ovoj godini, jer su Nišlije očigledno u problemu, pa će im zimska pauza dobro doći da se konsoliduju. U svakom smislu.

Radnički je od starta pritisnuo goste, ali ni gosti se nisu samo branili i u prvom poluvremenu su stvarali dosta problema često dekoncentrisanim Nišlijama. Prvo uzbuđenje videli smo pred golom Nišlija u 7. minutu. Rovčanin je pokušao da centrira, ali lopta je išla pod prečku i Bajić je krajnjim naporom uspeo da spreči Evrogol. Četiri minuta kasnije, opasno su gosti pripretili iz kontre, Mladenović je oduzeo loptu Aleksi Jovanoviću, pobegao po desnom krilu, ušao u šesnaesterac, a onda odigrao povratnu do Rovčanina, koga je dobro zatvorio Radivojević i u poslednji čas intervenisao klizećim startom.

Odmah, u sledećem napadu, Radnički je poveo. Posle centaršuta Arsića sa desne strane, Pavkov i Bondarenko su bili u vazdušnom duelu, „ničiju“ loptu pokupio je Nikola Mitrović i sa desetak metara poslao loptu u mrežu, postigavši svoj prvenac u dresu Radničkog.

Nikola "Toti" Mitrović šut za 1:0

Minut kasnije, Metalac je imao kolosalnu šansu za izjednačenje, Stojanović je sjajnom loptom izbacio Nemanju Mladenovića, koji se našao „oči u oči“ sa Bajićem, šutirao, ali mu je golman Nišlija odbranio i šut i odbitak. Dve sjajne intervencije golmana Radničkog.

Na sličan način uzvratio je golman Metalca Nemanja Belić u 20. minutu. Najpre je odbranio Mrkićev šut glavom sa sedam-osam metara, a potom i strahovit šut Pavkova sa ivice šesnaesterca. Bila je to dobra prilika da domaći tim duplira prednost.

Meč je potom ušao u nešto mirniji tok, bez ozbiljnijih šansi, a onda je, u finišu poluvremena, gostujući tim ponovo imao dobru priliku. Rovčanin je centirao sa levog boka, Valberto Kisedo je visoko skočio, glavom poslao loptu pod prečku, ali se Bajić ponovo istakao sjajnom intervencijom. Bilo je to poslednje uzbuđenje u prvom poluvremenu, na odmoru je Radnički vodio 1:0.

Samo što je počeo nastavak utakmice, Radnički je imao šansu. Mitrović je odigrao povratnu loptu, Arsić je opaslio iz prve sa ivice šesanesterca, ali je Belić bio na visini zadatka. Tri minuta kasnije, Pavkov je okušao udarac sa 20 metara, ali je šutirao preko gola.

Drugo polovreme igralo se samo na polovini gostiju, ali Radnički nije imao veću priliku sve do 75. minuta kada je Mrkić propustio „zicer“ priliku. Apostolović je centrirao sa leve strane, Mrkić je primio loptu na 8-9 metara od gola, varkom je „izlomio“ Dopuđa, a onda je pokušao da na efektan način savlada istrčalog Belića, ali njegov lob udarac je bio i prejak i previsok, pa je sjajna šansa da Nišlije povedu 2:0 otišla u nepovrat.

Mrkićeva stopostotna šansa

I onda je stigla kazna. Majić je u 81. minutu sjajno proigrao Ivicu Jovanovića, koji je primio loptu na ivici šesnaesterca, povukao je još par metara, a onda rezantnim udarcem pogodio desni donji ugao Bajićevog gola, koji je istrčavanjem pokušao da skrati ugao, ali nije uspeo da spreči izjednačenje-1:1.

Do kraja meča Nišlije su pokušale da stvore priliku za novo vođstvo, ali osim par situacija koje su mirisale na „opasno“, većih šansi nije bilo, pa je bod otišao u Gornji Milanovac, a Nišlijama ostaje da se u zimskoj pauzi regenerišu i ponovo budu onaj Radnički, koji je, do ovog posta, igrao odlično i bio u vrhu tabele...

SUPERLIGA SRBIJE: RADNIČKI-METALAC 1:1 (1:0)

Niš, 14.decembra. Stadion Čair. Gledalaca: 800. Sudija: Majo Vujović (Novi Sad). Strelci: -1:0 Mitrović 12. -1:1 Ivica Jovanović 81. Žuti kartoni: Aleksa Jovanović, Petrović (Radnički).

RADNIČKI: Bajić, Petrović, Bulatović, Stanković, Radivojević, Aleksa Jovanović (od 80. Stanojević), Mitrović, Arsić, Stojanović (od 69. Apostolović), Mrkić, Pavkov (od 61. Aleksandar Jovanović).

METALAC: Belić, Pavlović, Simović, Dopuđ, Bondarenko, Panić, Mijić, Rovčanin (od 60. Jovanović), Valberto (od 78. Stojković), Stojanović (od 90+1 Uzelac), Mladenović.