Meraklije, tri boda iz Šumadije...

I treći međusobni duel Radničkog i Metalca u Superligi okončan je pobedom Nišlija. Radnički je dominirao gotovo svih 90 minuta u Gornjem Milanovcu, ali je do pobede stigao tek u samom finišu i to preokretom, posle vođstva Metalca. Sjajne golove postigli su Stojanović i Arsić, ali čitava ekipa zaslužuje pohvale za prikazano na prelepom stadionu u srcu takovskog kraja.

Metalac je poveo u 63. minutu. Dosudjen je slobodan udarac za domaćina. Prekid je izveden sa boka, Stojanović je uputio oštar udarac na prvu stativu, Bajić je dva puta odbranio, ali treći put je na loptu natrčao Otašević i torpedovao je u mrežu-1:0.

U 80. minutu, kada je nervoza već počela da hvata Nišlije, Radnički je izjednačio. Caki Stojanović je poveo loptu, dodao do Pavkova koji mu je uputio povratnu loptu, a ovaj poslao pravu bombu u gol domaćina, još jedan Evrogol niškog velemajstora– 1:1.

Samo četiri minuta kasnije, Nišlije su preokrenule. Arsić je poveo loptu ka golu gostiju, odigrao dupli pas sa Pavkovim, koji mu je petom vratio loptu, sevnula je levica i lopta je završila u levom donjem uglu Belićevog gola-1:2.

Do kraja meča Radnički je uspešno odoleo pokušajima domaćina da dugim loptama stigne makar do boda, značajna pobeda za Nišlije, koje su nastavile stopostotan učinak u kratkoj tradiciji superligaških duela sa Metalcem.

Prvi je na konferenicji za novinare reč dobio trener Nišlija Milan Rastavac:

Zadovoljan sam kako smo većim delom utakmice sprovodili našu ideju, a vrlo je značajno i kad okrenete utakmicu u svoju korist posle vođstva rivala. Sve do poslednjih dvadesetak minuta kao da smo imali neku dozu grča, koji smo, nadam se, sada skinuli. Verujem da smo sada prebrodili deo nekih dečijih bolesti i da ćemo u nastavku prvenstva delovati još konkretnije i sigurnije - rekao je trener Nišlija posle pobede u Milanovcu.

Njegov kolega sa klupe Metalca ovako je video meč:

U većem delu video sam jednu ravopravnu utakmicu, u kojoj smo imali sreću da prvi povedemo i ostatak meča trebalo je da bude na nama. No, šta se desilo posle gola, nije mi jasno. Da li trenuci inspiracije dvojice njihovih najboljih igrača, ili nešto drugo, analiziraćemo. Iako se mora priznati da je lepo odigrana, mi smo morali da sprečimo njihovu akciju kod drugog gola. Ne sme da nas poremeti ovaj poraz, iako je bolan i neočekivan, čekamo neke povređene igrače da nam se vrate i da budemo bolji u nastavku prvenstva - rekao je Nenad Vanić

METALAC - RADNIČKI NIŠ 1:2 (0:0)

Stadion FK „Metalac“. Gledalaca: 3000. Sudija: Bojan Nikolić (Kragujevac). Strelci: -1:0 Otašević 63. -1:1 Stojanović 80. -1:2 Arsić 84.
Žuti kartoni: Panić, Nikodijević, Rovčanin, Gočanin (Metalac), Radivojević, Aleksandar Jovanović, Miloš Živković (Radnički).
Crveni karton: Nenad Vanić (trener Metalca) u 43. minutu.

METALAC: Belić, Nikodijević, Simović, Otašević, Dopuđ, Panić, Stojković (od 55. Čumić), Rovčanin (od 82. Pavlović), Mitrović, Stojanović, Valberto(od 70. Gočanin).

RADNIČKI: Bajić, Petrović, Miloš Živković, Stanković, Radivojević, Krstić (od 78. Aleksa Jovanović ), Arsić , Aleksandar Jovanović, Stojanović, Mrkić  (od 74. Dušan Živković ), Pavkov  (od 89. Kartal).

Napredak 3 : 1 Javor Matis
Čukarički 1 : 3 Vojvodina
Spartak ŽK 2 : 1 Partizan
Rad 2 : 1 OFK Bačka