Holanđani pobedom na Forumom na pragu Prve lige Srbije

Sinoć je pred više od 500 gledalaca odigrana derbi utakmica XIV kola Druge futsal lige Srbije, grupa Vojvodina  Leteći Holanđanin - Forum Vršac 5:2 (3:1). Značaj susreta nije poremetio domaće igrače da pruže adekvatnu igru osim na momenta kada su gosti bili prinuđeni da jure rezultat sa petim igračem u polju umesto golmana.

Na samom početku utakmice došlo je zbog važnosti meča do čarki između igrača oba tima ali su sudije brzo odreagovale i pokazale opomene akterima Đuroviću i Pekoviću kod domaćih i korpulentnom kapitenu gostiju Vezmaru. Holanđani su krenuli ofanzivno i presingom po celom terenu, diktirajući jak ritam. Kao plod prepoznatljive igre ređale su se šanse ali je golman gostiju Morariju bio na visini zadatka. Sve do 7. minut mreže su mirovale a ond aje najpre Samardžić davor iznenadio goste za 1:0 i erupciju na tribinama vrbaške hale. Da bi već u narednom napadu iz uigrane akcije posle odlično izvedenog auta siguran egzekutor bio lazetić – 2:0! Još nekoliko kacija domaćih je odlični golman gostiju je neutralisao ali u 14. minutu susreta nije mogao, kada je Arvaji bombom pogađa mrežu za visokih 3:0! Imali su vrbašani još i dva udarca u okvir gola ali su gosti imali sreće... I kada se činilo da će se završiti poluvreme ovim rezultatom dolazi do pada koncentracija odbrane domaćih, što vešto koristi Bogdanović i u 18. minutu smanjuje na obećevajućih 3:1.

Nastavak donosi opet zanimljiv i kvalitetan futsal. Forum nemajući šta više da čuva kreće angažovanije, pa se u većem delu drugog poluvremena igralo otvoreno sa pregršt prilika na obe strane. U većini situacija su golmani bili uspešni, pre svega vratar gostiju Morariju, ali ni Đurović nije zostajao sa odličnim odbranama... Arvaji je sredinom drugog poluvremena, tačnije u 29.minutu opet pogodio mrežu gostiju za 4:1. Već se počelo slaviti na tribinama hrama sporta u Vrbasu. Ipak nekih 7-8 minuta pre kraja trener gostiju Varađan uzima tajm aut i uvodi petog igrača umesto golmana. Igra po ivici žileta, nije donela ništa dobro za Forum. Jer su vrbašani bolje kondiciono pripremljeni napravili pokretljivu odbranu koja nije popustila. A u 38. minutu susreta je u kontranapadu kapiten Ačanski prvo begom ostavio direktnog čuvara iza sebe da bi golmana gostiju prevario i povratnom loptom spojio u naletu Novakovića koji samo zabija gol za 5:1! Sve što je još Forum uradio jeste projektil pod prečku Bogdanovića koji ujedno tim golom, postavlja konačan rezultat utakmice - 5:2. Treća generacija Letećeg Holanđanina je ovom pobedom omogućila vrbaškoj publici, priliku da od jeseni posmatra najbolje futsal ekipe Srbije... Imaće šta da vide jer pored iskusnih igrača Ačanskog, Arvajia, Lazetića, Novakovića, veliku šansu će imati Bodonji, Peković, Pokrajac, Živkucin, Beljanski, Perović i ostali mladi igrači šta znaju na prvoligaškoj sceni futsala u Srbiji.

Imaće selektor Aca Kovačević ili njegov naslednik šta da vidi u Vrbasu...

Vrbas, hala CFK Drago Jovović - velika dvorana. Sudijski par – Radojčić Petar i Pantović Branisla. Strelci: 1:0 Samardžić u 7.min, 2:0 Lazetić u 8.min, 3:0 Arvaji u 14.min, 3:1 Bogdanović (Forum) u 18.min, 4:1 Arvaji u 29.min, 5:1 Novaković u 38.min, i 5:2 Bogdanović (Forum).

Nagomilavanja prekršaja: L.Holanđanin 5+4 , Forum 3+3. Žuti kartoni: Đurović Marko i Peković Nemanja (L.Holanđanin) – nesp. ponašanje u 2.min, Vezmar Milovan (Forum) – nesp. ponašanje u 2.min. Crveni karton: Stjepović Zoran (L.Holanđanin) vređanje sudije, sa klupe u 23.min.

Leteći Holanđanin: 25. Đurović Marko (golman), 11. Bodonji Boris, 13. Samardžić Davor, 10. Ačanski Željko (kap.) , 20. Peković Nemanja, 12. Beljanski Milan (golman), 4. Stjepović Zoran, 5. Lazetić Radoslav, 6. Pokrajac Miloš, 7. Novaković Miroslav, 8. Perović Predrag, 9. Govedarica Vasilj, 15. Janjić Nikola, 16. Arvaji Dražen. Trener: Igor Miricki, pomoćni trener: Željko Zečević.

Forum: 18. Morariju Euđen (golman), 11. Vezmar Milovan (kap.), 7. Bogdanović Marko, 8. Janković Goran, 10. Inajetović Danijel, 5. Nikolić Predrag, 23. Radak Miljan, 6. Milovanov Stevan, 15. Borković Aleksandar, 3. Orović Milan, i 9. Vuksanović Bojan. Trener: Varađan Nenad.

Leteći Holandjanin 5 : 2 Forum
Viking 1 : 2 Tvrdjava
Tango 3 : 3 Hajduk
Telep 0 : 3 Apa Futsal
Kikinda 3 : 2 Srbobran