Holanđani pobedili u Apatinu

Sinoć u Apatinu je odigrana derbi utakmica 11. kola II futsal lige Srbije, grupa Vojvodina. Derbi je u potpunosti ispunio očekivanja, viđen je odličan futsal po kvalitetu skoro kao prvoligaški, mnoštvo lepih i atraktivnih poteza, tuce golova. Prisutno je oko 250 gledalaca koji su uživali u dinamičnoj futsal utakmici. Holanđani su već od starta nametnuli jak ritam, i stavili do znanja da žele ceo plan u Apatinu. Gosti propuštaju dve-tri izgledne situacije i kao što to obično biva stiže kazna. Na isteku 3. minuta apatinci iz jedne polukontre preko Marunovića postižu prvi gol 1:0. Odbrana vrbašana je zatajila, a majstorski Marunović uz uzdužnu liniju vara čuvara i kada mu Đurović izlazi da skrati ugao manirom veštog strelaca lobuje i pogađa nebranjeni deo mreže! Vrbašani ne posutaju, već naprotiv sve češće atakuju na gol protivnika. Čestim izmenama i dužom klupom diktiraju tempo. Trener domaćih Smiljanić ima još aduta pored iskusnog Lazarevića i domaćih igrača može da računa i na pojačanja iz Subotice. Rasplamsala se igra u tim trenucima, Miloš Pokrajac efektno završava odličnu akciju gostiju 1:1, u 6. minutu meča. Očekivalo se da opet vrbašani zagospodare terenom međutim apatinci ponovo vode 2:1 strelac je Delić u 10. minutu. Onda sledi ples Holanđana. Za nepuna tri minuta psotižz tri gola – Živkucin 14.min, Pokrajac 15.min, i Lazetić u 16. minutu za 2:4. Muk na tribinama... Videla se tada razlika u klasi... Trener domaćih uzima minut odmora što i rezultira golom Lazarevića u poslednjem minutu prvog dela meča 3:4! Nisu se još svi gledaoci vratili na svoja mesta apatinci poravnavaju 4:4, strelac opet kapiten domaćih Delić. Usijala se tada atmosfera na tribinama. Međutim, vrbašani postužu dva gola za dva minuta, strelci su bili prvo Novaković u 28. a potom i kapiten gostiju prekaljeni strelac Ačanski u 30.minutu, 4:6. U nekoliko navrata golman domaćih Vuković nepotrebno izleće na protivničku polovinu, što vrbašani koriste da pogode mrežu još dva puta preko napadača Ačanskog u 39. i 40. minutu za konačnih 4:8!

Apa futsal – Leteći Holanđanin (Vrbas) 4:8 (3:4)

APA futsal: 33. Vuković Mladen (golman), 22. Delić Strahinja(kap), 6. Vidaković Goran, 8. Lazarević Aleksandar, 10. Marunović Aleksandar, 5. Kuga Stevica, 7. Barać Đorđe, 21. Prole Vanja, 86. Vovjodić Dragan, 15. Grmuša Vladimir, 9. Tumbas Damir, 14. Danić Uroš. Trener: Smiljnić Dejan.

Leteći Holanđanin: 18. Đurović Marko (golman) 11. Bodonji Boris, 13. Samardžić Davor, 10.Ačanski Željko (kap), 20. Peković Nemanja, 16. Beljanski Milan (golman), 4. Stjepović Zoran, 17. Živkucin Marko, 7. Novaković Miroslav, 15. Đurđevac Marko, 5. Lazetić Radoslav, 8. Perović Predrag, i 6. Pokrajac Miloš. Trener: Igor Miricki , pomoćni trener: Željko Zečević.

Žuti kartoni: Lazarević Aleksandar i Vuković Mladen (oba APA futsal), i Stjepović Zoran i Samardžić Davor (oba Leteći Holanđanin). Sudijski par: Tadija Stantić – Dejan Miljković (oba Subotica) korektno obavio posao delilaca pravde na ovom derbi meču.

Leteći Holandjanin 6 : 1 Hajduk
Tvrdjava 5 : 1 Apa Futsal
Forum 1 : 5 Srbobran
Viking 5 : 4 Kikinda
Tango 4 : 6 Telep