Nedovoljno sreće u Sovljaku

U prvoj utakmici bez trenera Boška Milovanovića koji je podneo ostavku Tešnjar je zabeležio poraz u Sovljaku 2:1. Uprava kluba je do kraja polusezone trenersku palicu poverila Dejanu Tadiću koji je uspeo da motivise desetkovanu ekipu i da je bilo malo vise sreće Tešnjarci su se mogli vratiti sa uvek neugodnog gostovanja u Sovljaku sa više od 0 bodova. Bila je to utakmica gdeje svakoj ekipi pripalo po poluvreme. Tešnjar je bio bolji u prvom, a Sovljak u drugom poluvremenu. Na žalost svoju bolju igru u prvom delu Tešnjarci su krunisali jednim golom, ali domaći svoju bolju igru u drugom delu sa dva pogotka. Tešnjar je dobro otvorio utakmicu, kontrolisao igru i pritiskao domaće i kao rezultat toga došao je dosudjeni jedanaesterac nakon prekršaja nad Liknićem. Isti igrač je izveo najstrožu kaznu i loptu sigurno zakucao pod prečku za vodjstvo Tešnjara.

U nastavku je ponestalo snage i adekvatnih izmena koji bi odmenili igrace koji su pali sa snagom pa je pritisak domaće ekipe Sovljaka postajao sve jači. Mogli su Tešnjarci da reše pitanje pobednika početkom drugog dela da je nakon sjajne akcije Rafailovića i Jankovića ovaj drugi malo bolje šutirao. Do preokreta domaći dolaze nakon dva udarca iz mrtvog ugla koja su iznenadila golmana Radojevića. Na žalost Tešnjarci se vraćaju bez bodova iz Sovljaka iako su svim prikazanim zaslužili najmanje jedan bod. Nadamo se da će se sreća koja je okrenula ledja vratiti već na narednoj utakmici.

Kolubara 1 : 2 Trlić
Tulari 3 : 0 Junior Novo Naselje
Tvrdojevac 1 : 5 OFK Divci
Polet 2 : 2 ZSK
Mladost 6 : 0 Kačer
Sovljak 2 : 1 Tešnjar
Joševa 1 : 1 OFK Jabučje
Pepeljevac 3 : 0 Banjani