Super B liga (žene) - Simultanka kapitena iz Požarevca

Rukometašice Metalca naišle su i ovoga puta na odličnog protivnika. Ekipa Požarevca je sve vreme susreta diktirala tempo i na kraju zasluženo slavila pred malim brojem ljubitelja rukometa. Istina, kraljevačke rukometašice su dobro počele utakmicu i gotovo osam minuta bile u vođstvu (4:2). Potom su gošće najpre izjednačile na 5:5 i od tog trenutka ništa ih nije moglo zaustaviti, posebno raspucanog kapitena Slađanu Mitrović-Bogdanović i brzonogu Anu Stanojlović koja je sve pogotke (sedam) postigla posle brzih kontri za koje pulenke trenera Nestorovića nisu imale rešenje. Najveću prednost u toku susreta razigrane Požarevljanke su imale u 41. minutu 25:16. U narednim minutima Kraljevčanke su uspele da sve svedu na samo četiri poena 22:26 ali su posle tajm auta gostujućeg trenera Lukića opet sve došlo na svoje mesto i meč je pripao gostujućoj ekipi. U timu ŠRK Požarevac pored već dve pomenute igračice solidno su odigrale Ana Blagojević i simpatična crnoputa Fatou Goldiabu. U ekipi Metalca najefikasnija je bila Vojislava Đorđević i Jovana Dragosavljević koja se deset minuta pre odlaska na odmor povredila ali je posle pauze od dvadesetak minuta ponovo izašla na teren i pružila maksimum.

Detalj sa meča Metalac - Požarevac foto: Stole

ŽRK METALAC - ŽRK POŽAREVAC 27:36 (12:19)

KRALjEVO - Nova hala sportova. Gledalaca 50. Sudije: G. Jevtić i M. Jevtić (Lazarevac). Sedmerci: Metalac (7-4), Požarevac (2-2). Isključenja: Metalac: 8 minuta, Požarevac 12 minuta

ŽRK METALAC: Rajičić (pet odbrana), Đorđević 6, Stanković, Božović, Dragosavljević 5 (2-2), Komatović 3 (2-1), Nedeljković 4, M. Živković 3, Mijajlov 4 (1-1), Ćirica, K. Živković, Nedić, Stošić, J. Živković, Milosavljević

ŽRK POŽAREVAC: Mitić (osam odbrana), Milošević 2, Goldiabu 4, Dikić 2, Knežević 3, Mitrović-Bogdanović 12 (2-2), Đorđević 1, Stanojlović 7, Blagojević 5, K. Jovanović (tri odbrane), Spasojević, S. Jovanović, Nikolić, Stanković, Lukić, Dimitrijević.