Rukometaši ubedljivi na premijeri u Priboju

Utakmicom protiv kragujevačkog Radničkog rukometaši Priboja su započeli novu sezonu u Prvoj rukometnoj ligi Zapad. Na premijeri pred svojom publikom oni su bili više nego ubedljivi, RK Priboj – RK Radnički 2, 35-25 (19-18).Ekipa je u toku letnje pauze doživela velike promene. Na čelo stručnog štaba je došao Aleksandar Zečević. Klub su napustili Hadžibegović (Prokuplje), Grujičić (Požega), Veljković (Nova Varoš), Ćirković i Đurović (N.Beograd), a došli su Jaćimović (Radnički Kragujevac) i Babić (Zlatar Nova Varoš). Bez obzira na promene u sastavu i činjenicu da u pripremnom period nisu ostvarili nijednu pobedu, rukometaši Priboja su dobro započeli novo prvenstvo u kome su ambicije kluba vezane za borbu za vrh tabele i plasman u viši rang.

Prvo poluvreme je obeležila loša odbrana i slab učinak golmana obe ekipe. Gosti su u nekoliko navrata imali prednost i od 3 gola razlike, ali je domaćin u finišu poluvremena došao do svoje igre, posebno u odbrani, pa je taj deo igre završio u svoji korist 19-16. Nastavak meča je doneo još čvršću odbranu pribojske ekipe, u kojoj se posebno istakao Babić sa nekoliko presečenih lopti i realizovanih kontri, nakon čega se domaćin odlepio na 8 golova razlike i utakmicu rutinski priveo kraju.

Ubedljiva pobeda i dva boda biće dobar podstrek za ekipu koja ni u ovoj utakmici, kao ni na svim pripremnim mečevima, nije bila kompletna. Neposredno pre početka prvenstva Minić je otišao na probu u Grčku, dok Dorić nije nastupio zbog povrede. Situacija sa igračkim kadrom je ista pred utakmicu sa Kruševljanima, ali će to biti dodatan motiv da igrači pruže maksimum u pokušaju da dođu do još jedne pobede, poručuju iz pribojskog prvoligaša. Utakmica RK Priboj - RK Knez Lazar se igra u subotu od 18 časova u Gradskoj dvorani u Priboju.