Lider Vojvodina igrala samo nerešeno (1:1) sa Đurđinom

Retka slika gužve pred golom gostiju iz Đurđina

Lider Subotičke lige Vojvodina iz Bačkog Gradišta propustila je priliku da se odlepi na tabeli, jer je pred svojim navijačima igrala samo nerešeno 1:1 (0:0) sa Đurđinom iz istoimenog mesta. Kad kažemo „odlepi“, mislimo na to da je i njihov prvi pratioc Iskra iz Kucure, takođe pred svojim navijačima, uknjižila identičan rezultat protiv Jadrana iz Feketića. Ovako, ostala su i dalje dva boda prednosti, što znači da se neizvesna trka nastavlja.

Dobro su Bačkogradištanci otvorili utakmicu i u prvih desetak minuta Ikrašev je imao dve izrazite prilike, ali mreža gostiju je mirovala. Prvo je u četvrtom

Potom je naišao period kontranapada gostiju preko brzonogog Matkovovića. Prvi i treći put ga je sustigao Bečanović i otklonio opasnost, a drugi put je lukavo šutirao gotovo od aut linije i stativa je sprečila iznenađenje.

U nastavku je trener Lazar Dabižljević izvršio tri izmene, ali sem terenske inicijative nije semnogo šta promenilo. Ipak, u 71. minutu prvi „snajperista“ lige Nenad Kudrić uzeo je stvar u svoje ruke i solo prodorom se izborio za povoljnu situaciju iz koje je postgao svoj 24. gol u aktuelnom prvenstvu. To kao da je bio signal da se agresivnije krene, a onda je stigla nova kontra gostiju i lopta je kroz razređenu odbranu došla do Mihajla Mihajlovića, koji je neometan poslao kraj nemoćnog Milovanova u mrežu za 1:1. Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat.

Vojvodina – Đurđin    1:1   (0:0)

Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 100. Sudija: Dejan Vrana (Subotica). Strelci. N. Kudrić u 71. za Vojvodinu, a Mihajlović u 81. za Đurđin. Žuti kartoni: Janković i Bubanja (Vojvodina).

Vojvodina: Milovanov 7, Bečanović 6,5, Janković 6,5, D. Kudrić 6, Radulović 6, Ikrašev 6, Pelengić 6 (od 46. Jušković 6), Marjanov 5 (od 64. Mihajlović -), N. Kudrić 7, Bubanja 6, Popović 6 (od 64. Bilbija -).

Đurđin: Jokić 6,5, Dulić 6 (od 54. Z. Šomođi 6), Horvatski 6, Bilbija 6, Polovina 6,5, N. Šomođi 6, Matković 7, Panić 6, Mihajlović 7 (od 90. Vojnić -), Stantić 6 (od 76. Jeknić -), Majlat 6.