Voždovac ne zna za poraz na svom stadionu!

Fudbaleri Voždovca su i na petom meču na svom terenu u prolećnom delu polusezone ostali neporaženi, a bodove na "krovu" ovog puta ostavila je Mačva. Nažalost, ova pobeda nije bila dovoljna da se Voždovac plasira u plej of, zbog raspleta ostalih rezultata, pa su tako  Zmajevi ostali na dva boda od plasmana u doigravanje za najbolje plasmane, i tako platili ceh lošem prvom delu sezone.

Zmajevi su pobedili Mačvu rezultatom 1:0, a strelac jedinog gola na meču bio je Marko Jovanović u 8. minutu utakmice.

U prvom delu polusezone Voždovac je u 22 utakmice osvojio 19 bodova, dok je u drugom delu sezone iz 8 utakmica osvojio 18 bodova. Jasno je da su u drugom delu uz prava pojačanja i pravu postavku igre Dragana Aničića Zmajevi pronašli sebe, ali nažalost kasno.

Ostaje pitanje kakva bi ovo sezona Zmajeva bila da je od početka sezone igra bila kao od februara, no, realnost Zmajeva sada je igra u plej autu.

Protiv Mačve Voždovac je sjajno otvorio utakmicu i pokazao da i dalje želi da dominira na svom stadionu, a potvrda toga došla je već u 8. minutu kada je Marko Jovanović sjajno reagovao nakon kornera koji je izveo Arsić i zatresao mrežu Puletića za vođstvo Zmajeva od 1:0.

Ređale su se nakon toga prilike za Zmajeve, pa je tako Arsić odmah u 10. minutu pripretio, ali neprecizno.

Mašović je u 20. i 23. minutu imao dve izgledne prilike, međutim nije mogao da nađe mirnu završnicu, te je rezultat ostajao nepromenjen.

U 36. minutu Miloš Mihajlov pravi prekršaj u svom šesnaestercu, a sudiji nije ostalo ništa drugo nego da dosudi penal za goste.

Na sreću Zmajeva, golman Ilić je sjajno odbranio udarac Gavrića i sačuvao prednost svog tima.

U nekoliko navrata je tokom utakmice golman Ilić sjajno intervenisao, čak i u situacijama kada je lopta već bila viđena u golu, te je zasluženo poneo i epitet igrača utakmice.

Drugo poluvreme donelo je oštriju igru na obe strane. Zmajevi su želeli da sačuvaju prednost, dok je Mačva sve činila da Zmajeve u tome osujeti.

Milosavljević je imao sjajnu priliku za Mačvu u 49. minutu, međutim golman Ilić je imao svoj dan i sjajno čuvao svoj prostor između dve stative.

Može se još izdvojiti pokušaj Srnića iz 58. minuta, kao i pokušaj Mačve iz 76. minuta kada je još jednom golman Zmajeva bio na visini zadatka.

Trener Voždovca na kraju čestitao je ekipi Mačve na sjajnoj borbi i pohvalio svoje momke.

Čestitam iskreno svom kolegi Darku Tešoviću na fer i korektnoj borbi. Videli smo pravu mušku igru obe ekipe, sa mnogo duela, ali i lepih poteza. Ostaje žal što su dve ekipe ovakvog kvaliteta ostale u plej autu, ali to je fudbal. Nama ostaje da se spremimo što bolje za naredne utakmice i osiguramo opstanak, jer kada to i teorijski uradimo, mnogo će se lakše disati.

Na kraju, Voždovac ostaje nepobediv na svom terenu u drugom delu sezone, ali ostaje i ispod "crte" za plasman u plej of.

Zmajevi će sa 11. mesta i sa 37 bodova koji se dele na pola krenuti u plej of i pokušati da izvuku najbolje iz ove sezone.