PLS Play Off: Inđija - Zlatibor 3:0

Fudbaleri Inđije od starta utakmice kreću ofanzivno. Na isteku prvog minuta nakon odbijene lopte, Anđelković natrčava na nju, šutira sa oko 20 metra kraj gola.

Dva minuta kasnije i promena na semaforu, 1: 0. Dimitrov posle sjajne asistencije Bjeličića ulazi u kazneni prostor i šalje loptu u donji desni ugao nemoćnog Divca.

U nastavku igre pritisak domaćina ne jenjava. To se na kraju isplatilo u 22’. Bjeličić sjajno izbacuje Dimitrova kroz štopersku liniju gosta, ovaj sam na penaltiku i lagano vara golmana za 2:0.

U 25’ prva prilika za gosta posle velike greške Rogača. Ovaj igrač glavom kratko vraća loptu Prekoviću. To sve prati Đokić, koji špicom šutira iz prve ka praznoj mreži, ali lopta odlazi daleko od gola. Potom tajac u prilikama sve do 44’. Tada je mladi Banjac nakon asistencije Bastajića šutirao sako 20.metara od gola Divca, a ovaj je sjajnom paradom uveličao događaj i sprečio gol za zeleno bele. Isti akteri su bili na sceni i minut kasnije. Opet je Bastajić centrirao, Banjac okrenut leđima loptu hvata „makazicama“, ali je lopta otišla preko gola. Domaćin kao da je čuvao snagu za poslednje trenutke prvog dela meča, pa je Damnjanović u drugom minutu nadoknade napravio pravi karambol u gostujućem petercu, ali je otišao suviše iskosa pa je golman opet sjajno intervenisao.

Drugo poluvreme počinje u znatno lakšem tempu igre.  U takvoj igri prva prilika za gol i to u tek 61’. Bastajić opet sjajno centrira loptu, ovog puta na glavu Damnjanovića, koji sa peterca šutira preko gola Divca. Tri minuta kasnije i pokušaj Bjeličića sa nekih 25 metara od gola Divca. Na sreću golmana ona stiže u domašaj njegovih ruku. U 68’ prodor Dimitrijevića po desnoj strani napada, ovaj igrač ulazi u pet metara, šutira, ali je izblokiran i od svega samo korner.  Potom deset minuta bez novih prilika za gol. Tada je Bjeličić iz kaznenog prosstora šutirao visoko preko gola gosta.

3:0 je bilo u 82’. Bastajić se odlučio na šut sa oko 30 metara od gola Divca. Lopta odlazi u same „rašlje“ nemoćnog Divca. Gol za TV špice.

Do kraja utakmice klasično odrađivanje posla. Zlatibor nemoćan u ovom meču, a u Inđiju je stigao sa 16 igrača.

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 600. Sudija: Srđan Jovanović – Beograd, Uroš Stojković i Milan Mihajlović oba iz Beograda. Četvrti sudija: Ivan Stamenković – Beograd. Delegat: Branko Baglava – Novi Sad. Strelci: Dimitrov 3’, 22’, Bastajić 82’ – Inđija Žuti kartoni: Anđelković 54’ - Inđijaa

Inđija: Preković (K) -, Veličković 7,5, Dimitrijević 7,5, Bjeličić 8, Damnjanović 7,5 (Andrejić 77’ 7,5), Dimitrov 8,5(Vidić 71’ 7,5), Ilić 7,5, Bastajić 8, Banjac 8 (Maksimović 83’ -), Anđelković 7,5, Rogač 8. Trener: Srđan Blagojević.

Zlatibor: Divac (K) 7,5, Tomković 6, Živanović 6,5, Đokić 5,5 (Pavlović 30’ 6,5), Jokić 6 (Vukićević 32’ 6), Milanović 6,5, Glišović 6,5, Mihajlović 6 (Njeguš 61’ 5,5), Todorović 6, Miličić 6,5, Dragačević 6. Trener: Predrag Ristanović.

TSC 4 : 2 Javor Matis
Inđija 3 : 0 Zlatibor
Radnički 1923 0 : 0 Metalac
Bežanija 2 : 2 Sinđelić