Pobjeda uz oscilacije

Novak Đoković nije blistao, ali se plasirao u osminu finala Mastersa u Majamiju.

Srpski teniser je u tri seta bio bolji od Federika Delbonisa sa 7:5, 4:6 i 6:1 za tačno dva sata igre.

Đoković je dobro počeo meč, napravio brejk za 3:1, ali je kod rezultata 5:2 pao u igri i dozvolio rivalu da izjednači. Ipak, uspio je da u završnici seta još jednim brejkom dođe do vođstva.

U drugom setu sličan scenario. Vodio je Đoković 3:1, ali je onda Delbonis sa četiri gema u nizu preokrenuo na 5:3 i kasnije odservirao za set. Blistao je u tom dijelu igre Argentinac, ispaljivao je prave bomba iz lijeve ruke i Đoković nije imao rješenje za njega.

U trećoj dionici nije bilo dileme. Poslije startnih 1:1 Đoković je preuzeo kontrolu i sa 6:1 zakazao duel sa Robertom Bautistom Agutom u osmini finala.

Miloš Raonić je iznenađujuće eliminisan od Kajla Edmunda. Britanac je slavio u dva seta sa po 6:4.