Rezervisti Radničkog savladali Dinamo na "Čairu"

U prijateljskom susretu na stadionu "Čair" rezervni sastav niškog Radničkog savladao je sa 2:1 (0:1) vranjski Dinamo koji je nastupao sa najjačim timom. Poveli su Vranjanci u 21. minutu golom Đurišića, a pobedu domaćinu je doneo Čumić golovima u 79. i 82. minutu.

Nišlije i sa rezervnim sastavom bolje od Vranjanaca; foto: JV / Vanja Keser

Pauzu u Superligi zbog obaveza reprezentacije iskoristili su južnjaci za međusobnu proveru. Drugoplasirani tim elitnog ranga Radnički bio je bolji od ekipe koja je na pretposlednjem mestu na tabeli.

Trener Radničkog Nenad Lalatović priliku je dao igračima sa manjom minutažom koji su pokazali da su bolji od ekipe iz Vranja.

Dinamo je poveo u 21. minutu nakon slobodnog udarca koji je izveo Marko Đurišić. Izjednačenje je doneo Nikola Čumić u 79. minutu iskoristivši slabu igre odbrane gostiju, a isti igrač je tri minuta kasnije postavio konačan rezultat nakon centrašuta Kostića.

Tokom prvih 15 minuta susreta nije bilo prilika, a prvu izgledniju iskoristili su vranjski fudbaleri u 21. minutu. Nakon toga su niški igrači stvarali šanse, Petar Petrović se oprobao, a potom i Slađan Nikodijević u 41. minutu.

Drugo poluvreme bolje su igrali niški igrači, u 56. minutu je šutirao Aleksandar Kostić, a njegov udarac iskosa, završio je iznad prečke.

Dinamo je preko Surake u 62. minutu imao veliku šansu, ali je lopta otišla iznad prečke. Tri minuta kasnije šutirao je Čumić, ali je golman gostiju Perić bio siguran. Na odbijenu loptu naleteo je Riota Noma, ali je Perić ponovo upisao odbranu.

Superliga se nastavlja poslednjeg vikenda marta, a Radnički dočekuje Rad, dok bi Dinamo mogao da svoj meč protiv Vojvodine odigra na svom stadionu "Jumko" u Vranju, umesto u Surdulici.

RADNIČKI - DINAMO 2:1 (0:1)

Stadion "Čair", Niš. Sudija: Mitar Klikovac.

RADNIČKI: Kojić, Živković, Stanković N, Petrović M, Jovanović, Noma, Kostić, Petrović P, Ristić, Čumić, Nikodijević. Igrali su još: Ilić, Krstić P, Stanković

DINAMO: Perić, Nedeljković, Pavišić, Stevanović, Samuel, Ožegović, Đurišić, Matzuskas, Poporvić, Suraka, Gašić. Igrali su još: Lakić, Antić, Ilić, Vukalović, Sejdo Bokar, Bejon Džaemin, Spasić, Karapandžić, Veškovac.