Fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta pobedili na startu

Fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta ispunili su obećanje. Pobedili su na startu nastavka Subotičke lige dosadašnjeg lidera Iskru iz Kucure rezultatom 3:0 (0:0) i sada su oni preuzeli vrh tabele.

Derbi je borbenošću opravdao očekivanja

Ako ispune i drugo obećanje, da ga do kraja neće napuštati, onda će ući u istoriju kao jedna od najuspešnijih generacija bačkogradištanskog fudbala starog 106 godina!

Ne može se reći da su blistali u debiju, ali su u svakom segmentu bili bolji od Kucurana i zasluženo slavili. Istina, poigrali su se Gradištanci nervima svojih navijača, koji su popunili tribine, jer su prvih sedam izglednih prilika prokockali i umalo da budu kažnjeniu 54. minutu, a onda su poslednje tri šanse pretvorili u golove i na kraju aplauzom ispraćeni sa terena.

Počelo je nemilom scenom. U 7. minutu je kapiten domaćih Bilbija snažno opalio po lopti, koja je udarila Ivana u lice i ovaj se našao na travi. Hitno je prevezen u bečejski Dom zdravlja, gde je konstatovan prelom nosne kosti i produžio je u vrbašku bolnicu. A onda za osam minuta četiri izgledne prilike domaćina. Marjanov je dva puta, u 22. i 27. minutu, bio „jedan na jedan“ s golmanom Kalinićem i oba puta je čuvar mreže gostiju bio uspešniji. U 25. minutu Bubanja je sa par metara prebacio gol, a u 30. minutu je Ikrašev uzdrmao prečku.

I u nastavku su domaći prvi pripretili. Pelengić je 48. minutu sa pet metara šutirao preko gola, a u 54. minutu umalo domaćina nijestigla kazna. Serdar je snažnim šutem pogodio prečku, odbijenu loptu glavom je šutirao Šanta, a Milovanov odbranio. Pelengić se i u 65. minutu nije najbolje snašao posle izvrsnog centaršuta iz punog trka Bilbije, a Ikrašev je tri minuta kasnije promašio loptu na tri metra od gola posle centaršuta Nenada Kudrića.

Najzad, u poslednjih osam minuta viđena su tri gole. Bubanja je ubacio loptu pred gol gostiju, golman je kratko odbio, a Pelengić ovoga puta bio pribran i glavom jeprosledio u mrežu za 1:0. To je u velikoj meri uticalo na koncentraciju gostiju i domaći su iskoristili dve njihove nesmotrenosti. Prvo je Bubanja u 87. minutu doveo Vošu u vođstvo od 2:0, a onda se Ikrašev u 90. minutu ušetao s loptom u mrežu za konačnih 3:0.

Radost domaćih igrača i navijača, razumljiva tuga gostiju. Prva bitka u nastavku pripala je Gradištancima, ostali ih sada vrebaju. Prvi izazov imaće već uredu, kada u Hajdukovu protiv Vinogradara igraju četvrtfinalnu utakmicu kupa na teritoriji PFS Subotica.

Vojvodina - Iskra 3:0  (0:0)

Bačko Gradište. Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 400. Sudija: Ljubiša Berenji (Subotica). Strelci: Pelengić u 82, Bubanja u 87. i Ikrašev u 90. minutu za Vojvodinu. Žuti kartoni: Radulović i Jušković (Vojvodina), a Majik i Jurčuk (Iskra).

Vojvodina: Milovanov 7, Vender 7 (od 85. D. Kudrić), Bilbija 7,5, N. Kudrić 7, Bubanja 8, Popović 7, Radulović 6,5 (od 46. Pelengić 7,5),Jušković 7, Ikrašev 7,5, Bečanović 7, Marjanov 6 (od 80. Janković -).

Iskra: Kalinić 7, Drljača 6, Jurčuk 6, Stalević 6, Đaković 6,Rodić 6, Ivan – (od 10. Majik 6,5), Malacko 6, Šanta 6, Gubaš 6, Serdar 7.