Kovačevićeva "strela" u srce Milanovčana

Fudbaleri Radničkog su se i sa drugog prolećnog gostovanja vratili pevajući. Kragujevčani su u komšijskom derbiju savladali Metalac iz Gornjeg Milanovca sa 2:1 (0:0), a čovek odluke bio je Stevan Kovačević, koji je prelepim pogotkom iz slobodnog udarca u 90. minutu doneo svom timu nova tri boda.

Radnički je nastavio pobedničku tradiciju sa gostovanja u Gornjem Milanovcu. U jednoj gruboj i ne baš kvalitetnoj utakmici, „crveni“ su imali dovoljno snage i kvaliteta da se „isprse“ domaćinu i vrate se u igru nakon primljenog gola, a za sve to su na kraju nagrađeni zasluženom pobedom u foto-finišu.

Trener Nikolić je pred utakmicu sa Milanovčanima bio primoran da napravi jednu prinudnu izmenu, budući da zbog parnih kartona nije mogao da računa na Uroša Aleksijevića. Umesto njega, na poziciji zadnjeg veznog zaigrao je novajlija Stefan Grbović, koji je pružio sasvim korektnu partiju.

Fudbaleri kragujevačkog prvoligaša su i na ovom gostovanju, uprkos ne baš idealnom terminu odigravanja utakmice, imali značajnu podršku svojih vernih navijača „Crvenih đavola“, koji su svoj voljeni tim zdušno bodrili svih devedeset minuta i u potpunosti opravdali epitet dvanaestog igrača.

Prvi udarac ka golu Metalca uputio je Varjačić u 5. minutu, ali je bio neprecizan. Uzvratio je potom na drugoj strani Vukadin, takođe pokušajem sa distance, koji je završio daleko od cilja.

U 28. minutu kolosalna šansa za Kragujevčane. Lukić je idealno progirao Maksimovića, koji je izbio sam pred golmana Metalca Kostića, ali je umesto u mrežu, loptu poslao pored stative.

Metalac je prvi put nešto ozbiljnije zapretio u 40. minutu, kada je Plazinić glavom šutirao pravo u Raičevića, da bi četiri minuta kasnije Savić propustio šansu utakmice. Fudbaler Metalca se našao oči u oči sa golmanom Radničkog, koji je uspeo za kratko da interveniše, ali se lopta ponovo odbila do Savića, kome je ostalo samo da je prosledi u nebranjenu mrežu, međutim, umesto toga šutirao je preko prečke.

Poslednju priliku u prvih 45 minuta susreta imao je Lukić nakon asistencije Maksimovića, ali je suviše oklevao sa završnim udarcem, da bi na kraju prebacio gol.

Danas veoma zapaženi Lukić je u 52. minutu vešto uposlio Todorovića, ali je golman Kostić bio brži i ugrabio loptu ispred mladog fudbalera kragujevačkog tima.

Metalac je nešto bolji period igre početkom drugog poluvremena uspeo da kruniše vodećim pogotkom u 62. minutu. Krstić je proturio loptu do Savića, koji se spetljao pred golom Radničkog, ali je akciju dobro ispratio Ješić, ubacio se iz drugog plana i preciznim udarcem matirao Raičevića.

Međutim, samo četiri minuta kasnije Kragujevčani su uzvratili. Kovačević je nakon centaršuta Grbovića sa leve strane šutirao glavom sa 6-7 metara, golman Kostić je odbio loptu, a na pravom mestu našao se Đorđe Maksimović, koji je postigao svoj četvrti gol u dresu Radničkog ovog proleća.

Domaćin je nakon primljenog gola pokušao da pojača pritisak ka golu našeg tima, ali sem retkih poluprilika nije uspevao ozbiljnije da ugrozi Lazara Raičevića.

I onda je došao 90. minut i trenutak odluke. Sudija Stojanović dosudio je slobodan udarac za Radnički na nekih sedamnaest metara udaljenosti od gola Metalca, malo iskosa sa desne strane. Idealna pozicija za levonogog izvođača prekida, poput Stevana Kovačevića. Iskusni vezista je nakon kraće koncentracije odapeo „strelu“ preko živog zida Milanovčana, koja je odsela u levom, bližem uglu za opštu euforiju igrača i navijača Radničkog 1923, i tri nova boda na kontu kragujevačkog tima.

METALAC – RADNIČKI 1923 1:2 (0:0)

GORNJI MILANOVAC
Stadion:
FK Metalac
Sudija: Andrija Stojanović (Beograd)
Pomoćnici: Nikola Milosavljević, Goran Bogićević (obojica iz Beograda)
Strelci: Maksimović u 66. i Kovačević u 90. minutu za Radnički 1923, a Ješić u 62. minutu za Metalac.
Žuti kartoni: Plazinić, Koraksić, Vranjanin (Metalac), Vujasin, Ostojić (Radnički 1923)

METALAC: Kostić, Koraksić, Mijailović, Mlađović (od 39. Vranjanin), Krstić, Vukadin, Savić (od 73. Kecap), Ilić (od 52. Vukmanović), Ješić, Grbović, Plazinić.

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić, Popović, Zdravković, Petrović, Grbović, Kovačević, Maksimović, Todorović (od 65. Žerađanin), Vujasin (od 65. Ilić), Lukić (od 90. Ostojić).

Ovom pobedom Kragujevčani su se po broju bodova (44) izjednačili sa četvrtoplasiranim Metalcem i petpolasiranim Zlatiborom.

Priliku da nastave seriju dobrih rezultata ovog proleća učenici Dejana Nikolića imaće već u nedelju, 10. marta od 15 časova, kada će na „Čika Dači“ ugostiti OFK Žarkovo u utakmici 26. kola.

Na ovoj utakmici će verni navijači Radničkog „Crveni đavoli“ obeležiti tridesetogodišnjicu svog postojanja, tako da se očekuje veliki spektakl, koji bi trebao da bude krunisan novom pobedom „crvenih“.