Zvezdinih 21 od 21 protiv 021

I u pretposlednjem 21. kolu Prve ženske lige Srbije košarkašice Crvene zvezde ostvarile su ubedljiv trijumf i time došle samo na korak od velikog uspeha da ligaški deo takmičenja završe bez poraza. Ovoga puta naše devojke su u dvorani FMP-a u Železniku ubedljivo su savladale novosadsku ekipu 021.

Trener Dragan Vuković je i ovog puta pružio priliku svim igračicama da zabeleže minutažu, a osim Tamare Čubre sve su se i upisale u strelce.

Od samog starta Crvena zvezda je imala kontinuiranu prednost koju je kontrolisala i povećavala do kraja meča. Ivana Katanić je otvorila utakmicu poenima, Mišeljić i Naumčev sa dve vezane trojke donele Zvezdi +8 (12-4), gošće su uspele da održavaju minimalan minus, a Ivana Katanić je poenima i završila prvi interval, 26-22.

Serija je nastavljena i u drugoj četvrtini do konačnih 9-0 za prvu dvocifrenu prednost na meču, 33-22. Imale su crveno-bele tokom većeg dela drugog perioda dvocifrenu prednost, Jovana Adamović uspevala da održava u igri svoj tim, a Radovićeva postavila konačnih 47-40 za prvo poluvreme.

Kako obično biva, Zvezda u trećem kvartalu „lomi“ protivnike i overava trijumf. Tako je bilo i ovog puta. Dve brze i velike serije 12-0, zatim i 7-0, za 23-8 u trećoj četvrtini i 70-47 pred poslednjih deset minuta.

U poslednjoj četvrtini šampion Srbije je poenima u seriji povećavao prednost i potvrdio 21.pobedu u prvenstvu. Maksimalnih „plus +32“ donela je Nikolina Deurić u poslednjem Zvezdinom napadu (94-62), a konačan rezultat je postavila u poslednjem napadu na meču Jovančević uspešnim pokušajem van linije 6,75, 94-65.

Najefikasnija je bila Ivana Katanić sa 21 poenom za 21. pobedu, uz 8 asistencija. Novi dabl-dabl Mine Đorđević – 13 poena i 10 skokova, dok su po 11 poena ubacile Mišeljić, Naumčev i Tešić.

KKŽ Crvena zvezda : KK 021 Novi Sad 94:65 (26:22, 21:18, 23:7, 24:18)

KKŽ Crvena zvezda: Naumčev 11 (3sk), Čubra, Tešić 11 (2as), Bogićević 9 (5sk 2as 1blk), Zukanović

2 (5as 2ukl 1blk), I.Katanić 21 (5sk 8as 3ukl 1blk), Dešić 3 (2as), Ristić 1, Bojović 8 (3sk 2as), Deurić 4 (4sk 3as 1ukl 1blk), Đorđević 13 (10sk 2as 1ukl 2blk), Mišeljić 11 (3sk 1ukl 1blk).

Pakleni tempo naših košarkašica nastavlja se već u sredu (27. februar) kada će crveno-bele gostovati ekipi Cinkarna Celje u pretposlednjem kolu ligaškog dela regionalne VABA lige. Eventualnom pobedom u tom susretu naše košarkašice bi najverovatnije obezbedile i prvu poziciju u regionalnom takmičenju. Poslednji ligaški susretu u PŽLS-u Crvena zvezda igra 2. marta protiv ekipe Radivoj Korać i u tom meču će imati priliku da eventualnom pobedom ligaški deo šampionata Srbije okonča bez neuspeha.

Spartak 62 : 80 Šabac
Bor 91 : 75 Vrbas Medela
Partizan 1953 112 : 71 Loznica
Radivoj Korać 72 : 71 Crvena zvezda
021 77 : 62 Novosadska ŽKA
Student 50 : 47 Kraljevo