PL: Arsenal je gazda u Londonu

Fudbaleri Arsenala savladali su Čelsi na svom terenu sa 2-0 u derbiju 23. kola Premijer lige.

Arsenal je sjajno otvorio susret. Imao je Obamejang šansu na startu ali ostalo je 0-0. Imao je šansu i Koščelni ali Kepa je sjajno odbranio. Ipak, Arsenal je poveo. Beljerin je ubacio a Lakazet pogodio za 1-0. Sjajnu šansu imao je Obamejang da poveća prednost svog tima ali je Kepa odbranio. Pedro je potom imao sjajnu šansu za Čelsi ali je lopta otišla pored gola. Arsenal je nastavio kontrolisati meč. Uspjeli su doći do 2-0 i to bizarnim golom Koščelnog, koji ramenom pogađa za 2-0. U završnici prvog poluvremena Markos Alonso pogađa stativu pa je ostalo 2-0.

Drugo poluvrijeme bilo je dosta lošije od prvog. Čelsi je djelovao bezidejno iako su se trudili da se vrate. Arsenal je imao prilika preko Kolašinca i Beljerina ali nije bilo promjene rezultata. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata i Arsenal je upisao važnu pobjedu. Čelsi je i dalje ostao četvrti ali je Arsenal sada prišao na tri boda zaostatka.