Sloga protiv Radničkog nastavila niz

Komšijski derbi između Sloge i Radničkog uvek je bio utakmica za košarkapke sladokusce. I ovoga puta je bilo dobre košarke. Posle izjednačenog početka Sloga je odličnom odbranom i na krilima razigranog Đurđevića napravila seriju 10-0 za vođstvo 19-9, ali je goste u živor vratio Marković sa dve vezane trojke, pa su "beli" nakon prvih deset minuta imali minimalnu prednost. Do odlaska na veliki odmor razigrao se Milosavljević, košarkaš Radničkog i kreirao novi preokret i vođstvo gostiju 32-31, ali je Sloga posle predaha uspela da ostvari novu seriju 7-0 i vrati najčešću prednost u ovom meču.

Iako su gosti uspeli početkom treće četvrtine ponovo da dođu u vođstvo, uspela je Sloga da pojača odbranu, razigrao se povratnik Nemanja Simović i do kraja ove deonice domaći su zadržali sedam poena prednosti 64-57. Do kraja utakmice viđena je velika borba, igralo se bez pardona, Sloga je čuvala prednost, Radnički pokušavao da preokrene. Završnica je bila dramatična, Sloga je trojkom Simovića stigla do vođstva 76-70, ali je posle mnogo muke Marković uzvratio i 25 sekundi pre kraja domaći su imali tri poena prednosti. Na kraju poenima sa linije penala Đurđevića i Radića Sloga je stigla do treće vezane pobede i stigla u grupu timova koji će se do kraja boriti za mesto koje vodi u KLS.

Sloga na putu povratka na staze stare slave - detalj sa jedne utakmice u Kraljevu ove sezone

SLOGA – KKK RADNIČKI 80 - 78 (21-20, 20-16, 23-21, 16-21)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 400 Sudije: Đorđević, Nedeljković i Zdravković (svi iz Niša)

SLOGA: Šević 8, Kostić, Đurđević 15 (9 as), Radić 16 (7 sk), Sretenović, Đorđević, Miletić 6, Simović 23, Erak, Beloica 4, Tomašević 10, Đekić

KKK RADNIČKI: N. Kostić 23, Đ. Kostić 6, Marković 19 (7 sk), Rašić, Nedeljković 7 (5 sk), Stanković, Zindović, Nikolić, Glišović, Milosavljević 13, Ilić, Todorović 10