Atletiko Paranense osvojio Sudamerikanu

Fudbaleri brazilskog Atletiko Paranensea osvjolili su Kopa Sudamerikana, pošto su u noći na srijede na četvrtak, u revanš susretu finala, boljim izvođenjem penala bolji bolji od kolumbikskog Žuniora.

U prvom finalonom susretu odigranom u Kolumbiji rezultat je glasio 1:1, a identičnim rezultatom završena je i druga utakmica. U utakmici koja je obilovala prilikama, Atletiko je poveo u 27. minuti pogotkom Pavla. Žunior se u igru vraća u 58. minuti kada je Gutijerez izjednačio na 1:1. Do kraja regularnih 90 minuta gosti su bili opasniji, imali nekoliko dobrih prilika, ali se rezultat nije mijenjao, pa se ušlo u doatnih 30 minuta.

Pogodaka nije bilo ni u produžecima, pa je o pobjedniku Kopa Sudamerikane odlučivala lutrija zvana kazneni udarci, u kojoj je sretnija bila ekipa Atletika, koja se tako stigla do prve kontinentalne titule u istoriji kluba.