Marija Ilić predsednica ŽRK Pirot: Sudije nam nisu dozvolile da pobedimo!

Možda će to biti čudno, ali počeću izveštaj ovako:

Sudije Dejan Martinović iz Novog Sada i Branislav Ćirković iz Bačke Palanke, nisu dozvolili rukometašicama iz Pirota da budu ravnopravan protivnik favorizovanom domaćinu.

To se može još direktnije da napiše, ali, neka tako ostane. Snimak postoji, i ako neko bude želeo da se bavi pravdom, ukoliko bude želeo da pronadje istinu sa ovog meča, onda će je videti.

Maku Ilić znam dugo. U rukometu je kao dete. Stasala je, bila najbolja rukometašica, postala majka dva predivna sina, uz podršku svih izabrana za predsednika. Nisam skoro video da je neko toliko iskren, pošten, dobroćudan, da neko s takvim osmehom čak i nepravdu objašnjava. I sve “guta” i sve “krije” u sebi! Mariji Ilić, zbog toga uvek verujem.

Drhtavim glasom, 15 minuta posle utakmice rekla mi je da ovo nije doživela.

– Ti znaš koliko dugo sam u sportu. Kao predsednica, druga godina. Igrala sam utakmice posle kojih smo plakale zbog odluka sudija, ali ovo nisam doživela. Igrali bi do “drugog Dnevnika” sudije nam ne bi dozvolile da pobedimo. Uplašili smo ih kada smo poveli sa 4:1. Čekali su trenutak za prvi bolan udarac.

– Jedna od naših najboljih rukometašica, pivot Miljana Djordjević, koja nije bez 5 golova po utakmici, dobila je u 20.minutu, mislim tako, najpre crveni, a potom i plavi karton. Diskvalifikujući.

–  Potom smo igrali nervozno, ruku na srce, promašili neke “zicere”  i dozvolili im da se “odlepe”. Razumem ih, bile su uznemirene!

– U drugom poluvremenu smo se vratili  i u poslednjem minutu smanjile samo na gol prednosti.

–  Domaće rukometašice držale su loptu duže od propisanog vremena. Nina Tošić je prigovorila i ona  je dobila plavi karton. Domaće su I dalje imale loptu! Sudije nisu podizali ruku!

–  Naše rukometašice su nervozne bile, uznemirene, pala je koncentracija  i primile taj poslednji gol.

I onda su sudije svirale kraj!

Ne nije ovo bila sportska nepravada, ovo se zove drugačije. Toliko muka imamo da uopšte postojimo, devojke se trude, bore se, igraju dobro i kada zasluže da savladaju kandidata za prvo mesto, onda ovakvi ljudi to ne dozvole.

Da, a nama kada dodju Nišlije i Leskovčani, oni prodaju neku lažnu “pravdu” i  veoma često pomažu našem rivalu.

Našim devojkama ne mogu da zamerim. Igrala sam dugo rukomet, mogu samo da im se divim kako su izdržale ovakvu kradju. Imamo dobar tim, ubedjena sam da ćemo, ako bude poštenja, u drugom delu prvenstva, mnogima “zagorčati živit” pričala nam je uznemireno Marija Ilić, predsednica našeg Kluba !

Ne treba bilo šta dodati svemu što je Maka izgovorila u jednom dahu. Dugo sam u ovom sportu, bio sam na mnogim terenima gde su pirotski sportisti doživljavali  teške trenutke. Bio sam i znam kako smo se svi osećali. Kao što znam, kako se igra u Pirotu i u kakvoj atmosferi igraju protivnici!

Maki i  Nini i našim devojkama verujem.  Na gostovanjima je često tako. Ovde u Pirotu, zaista je sve drugačije, časno, pošteno, sportski. ..

Devojke, prvenstvo će se uskoro nastaviti. Proleće je uvek lepše. Nastavite, vi ste odličan tim. Neko će ovo “debelo platiti”! Možda baš Pančevke kada dodju u Pirot!

Super B liga 11. kolo: ŽRK Pančevo – ŽRK Pirot  25:23 (13:9)

Semafor 5.min. 1:1, 10.min. 2:4, 15.min. 5:5, 20.min. 7:7, 25.min. 10:8, 30.min. 13:9,

Drugo poluvreme 35-min.  16:11, 40.min. 19:14, 45min. 20:17, 50.min. 21:19 55.min. 23:21, 30.min. 25:23