Spartak Vojput stigao do finala kupa Vojvodine: Sivac pružio ozbiljan otpor!

Nismo stali na korak od sna, mi smo naš san dosanjali poručili su iz rukometnog kluba Sivac

Otvorena je Sportska hala, to je ono što su sanjali, to su i dočekali. Veliko hvala svima koji su prisustvovali, a posebna zahvalnost Vanji Udovičiću i Vladimiru Batezu što su svojim prisustvom uveličali ovaj događaj poručili su iz kluba.

A sada, centralni događaj! Polufinale Kupa Vojvodine RK “Sivac 69” – RK “Spartak Vojput” (8-11) 19-20 Skupo su “prodali kožu” sivački momci protiv favorizovanog Superligaša. U krcatoj Sivačkoj hali, pred pravim istinskim zaljubljenicima u ovu sportsku veštinu, Sivac nije uspeo da napravi još jedno u nizu čuda u ovoj 2018. godini. Pravi rukometni spektakl, borba do poslednje kapi znoja na kraju je pripala gostima iz Subotice. Veoma neizvestan meč viđen je u Sivcu. “Panteri” su lepo otvorili meč, nakon 4 minuta igre na semaforu je stajao rezultat 2-0. Brzo su se Subotičani konsolidovali, preokrenuli rezultat serijom od 0-4 i tu su prednost održavali do kraja prvog dela igre. Sa početkom drugog dela , “Panteri” , nošeni fenomenalnom sivačkom publikom, u odličnoj atmosferi, prvih 15 minuta drugog dela dobijaju sa 6-2 i okrecu rezulata u svoju korist (14-13).

Igralo se gol za gol do zadnjih 10 minuta, međutim, iskusnija ekipa “Spartak Vojputa” uspeva da okrene rezultat u svoju korist i povede sa 16-19. Ni tu nije bio kraj! Trener Žeželj je tajm-autom na 5 minuta do kraja uspeo da vrati svoje momke u život! Serijom od 3-0 ulaze u zadnji minut meča, međutim tu presuđuje iskustvo protivnika, postižu pogodak za 19-20, sivački momci ne uspevaju da postignu izjednačujući gol u zadnjem napadu, utakmica se završava rezultatom 19-20. Ostaje žal za finalom, međutim, apsolutno nista se ne može zameriti domaćinu obzirom da igraju 2 ranga niže. Pokazali su kako se brane boje svog kluba, kako se voli i poštuje grb koji nose na grudima! Strelci za RK “Sivac 69”: Čabai  7 golova, Slavuljica 4, Beslać 3, Kalić 2, Milojević, Ćujić i Živković po 1 gol. Igrač utakmice je golman Bogojević Nikola iz redova Sivca, koji je u većini slučajeva bio nerešiva enigma za protivnika, sakupivši 18 odbrana. Ovom utakmicom “Panteri” su završili takmičarski deo za ovu godinu. Sledi kraća pauza pa se ponovo pale motori za 2019. godinu. Iz kluba kažu da je cilj jasan : Skor 22/22 i Super B liga Srbije!

Spartak Vojput će dočekati Rudar iz Kostolca u subotu u 19:00 gde očekuju 2 boda.