Vlasotinčani rutinski sa Piroćancima!

U 8. kolu prve rukometne lige “Istok”, rukometaši Vlasotinca savladali su devetoplasiranu ekipu Pirota koja se nalazi u „opasnoj” zoni. U SRC “Vlasina” odlučni Vlasotinčani uknjižili su nova 2 boda što ih kotira na 3. mestu odmah iza Zaječara i Jagodine dok ekipa Radničkog iz Ćuprije ima utakmicu manje.

Pred nešto više od 100 gledalaca ekipa Vlasotinca je ubedljivo porazila Pirot rezultatom 39:25 (17:14). Utakmicu su vodili Petković Stefan iz Leskovca i Mitić Vladan iz Niša. Sudije nisu imale puno posla obzirom da je domaćin bio odlučan u tome da zadrži značajna 2 boda pred domaćom publikom. Utakmicu su otvorili domaći igrači i poveli 3:1 da bi Pirot napravio brzu seriju i preokrenuo rezultat na 5:3. Sve do 25. minuta bila je rezultatska klackalica a onda se bude domaći igrači i na poluvreme odlaze sa rezultatom 17:14.

Desetominutni odmor može se reći da je prijao ekipi Vlasotinca gde su u drugo poluvreme ušli željniji i motivisaniji što je značilo da je pobeda imperativ. Mrežu gostiju rešetali su Aleksić Goran i Stefanović Nikola sa 10 pogodaka, dok su po 5 upisali kapiten Seizović Dragoljub i Tasić Dušan. Kod gostiju najraspoloženiji bio je Stojanović Danilo sa 7 pogodaka dok je 2 manje uknjižio Živković Veljko.

Sledeće kolo ekipa Vlasotince putuje u Blace gde će odmeriti snage sa ekipom Jastrepca dok će Pirot ugostiti Jagodince koji su u punom naletu.