KLS: Klonferi zadali prvi poraz ekipi Borca!

OKK Beograd naneo je prvi ovosezonski poraz ekipi Borca iz Čačka, pošto je u matine derbiju pobedio rezultatom 91:81 u veoma kvalitetnoj košarkaškoj predstavi dva tima iz samog vrha tabele Košarkaške lige Srbije.

Hala „Mega Factory“ bila je solidno ispunjena, a domaći su se nadali da će njihovi ljubimci uspeti da savladaju prošlogodišnjeg učesnika „final four“-a ABA2 Lige. Među brojnom publikom bili su i prvotimci OFK Beograda, ali i trener Mega Bemaksa, Vladan Milojević. Čačani su takođe imali svoju podršku u vidu navijača koji su bili raspoređeni neravnomerno po dvorani.

Meč je krenuo bolje za goste, pa je raspoloženi duo Đokovića doveo Borac do prve osetnije prednosti na ovom meču nakon svega pet minuta igre – 4:13. Tada je trener domaćih zatražio tajm-aut i OKK Beograd je polako ali sigurno rafalima iza linije za tri poena topio prednost gostiju. Langović, Musić, Kuzmanović i Jovičić su zasipali trojkama Borac u nastavku četvrtine na šta Borac nije imao spreman odgovor, pa su Beograđani na prvu pauzu otišli sa prednošću od pet poena – 24:19.

Borac je zaigrao znatno angažovanije na startu druge četvrtine i uspeo je vrlo brzo da vrati meč u potpuni egal. Usledila je rezultatska klackalica tokom većeg dela ovog kvartala, a minimalnu prednost pred drugo poluvreme, ipak je imao OKK Beograd – 40:39.

OKK Beograd je pao u igri i na početku treće deonice, pa su Čačani stekli velikih deset poena prednosti nakon serije 13-2. Ponovo odbrana Klonfera nije imala odgovor na odličnu igru Radovana i Ilije Đokovića u napadu. Tada ponovo na scenu stupa dalekometna paljba domaćih, koji su trojkama Cerovine, Langovića i Kuzmanovića uz poene večeras odličnog Novaka Musića došli na svega jedan poen zaostatka pred ulazak u poslednju četvrtinu – 59:60.

Gde su stali u prethodnoj deonici, tu su domaći nastavili i u poslednjoj četvrtini. Preuzeli su glavnu reč, a prednost OKK Beograda je rasla iz minuta u minut. Bila je evidentna nervoza među Čačanima, pa je njihov trener dobio i tehničku grešku. Negde na polovini ove deonice, Klonferi su imali velikih deset poena prednosti, pa su domaći već mogli da „spreme šampanjac“ kako bi proslavili pobedu. Veljković i Jovičić su za domaće držali sigurnost pod košem, a Islamović i Langović su postizali poene sa daljine. Prednost domaćih se nije smanjivala kako je meč primicao kraju, ali se zato nije smanjivala ni nervoza gostujuće klupe, pa je trener Borca dobio isključujuću, tehničku grešku na oko minut pred kraj susreta. Klonferi su odoleli napadima Čačana u poslednjih nekoliko napada i slavili zasluženu pobedu – 91:81!

Košarkaška liga Srbije – 8. kolo: OKK Beograd – Borac Čačak 91:81 (24:19, 16:20, 19:21, 32:21)