Pl: Arsenal remizirao sa Vulvsima

Fudbaleri Arsenala napravili su kiks u 12. kolu Premijer lige. Oni su na svom ''Emirejtsu'' odigrali 1-1 sa Vulverhemptonom.

Vulvsi su sjajno otvorili susret. Ekipa Nuna Espirita Santa došla je u vodstvo pogotkom Košte na asistenciju Raula Himeneza. Domaćina kao da je pogodak gostiju šokirao. Do kraja prvog poluvremena nisu bili dovoljno konkretni i čak ih je Leno spašavao i većeg deficita. U nastavku, Arsenal je zaigrao mnogo bolje. Počele su se redati prilike ali nije bilo promjene rezultata. Beljerin i Obamejang su imali dobre šanse ali gosti su odolijevali. Ključni potez napravio je Emeri sa izmjenama kada je ubacio Remzija i Mkhtarjana. Remzi je Jermencu asistirao a ovaj je donio svom timu izjednačenje. Do kraja susreta Arsenal je pokušavao doći do tri boda. Ipak, na kraju su mogli i bez boda ostati. Prvo je Leno odbranio zicer Traoreu a potom je Gibs Vajt pogodio prečku. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata i ekipe su podijelile bodove.

U drugom susretu koji se igrao u isto vrijeme, Siti je u derbiju rutinski savladao Junajted sa 3-