Pl: Bamba junak Kardifa

Fudbaleri Kardifa upisali su drugu pobjedu u sezoni. Oni su na otvaranju 12. kola Premijer lige savladali Brajton na svom terenu, rezultatom 2-1.

Utakmica je sjajno počela za Brajton. Već u šestoj minuti gosti su poveli. Kapiten Dank pogodio je na asistenciju Marča. Nakon toga, domaći su pokušavali uzvratiti. Napadi su im se isplatili i preko Patersona dolaze do izjednačenja. Brajton potom ostaje sa desetoricom jer je Stefens dobio direktan crveni karton.

U nastavku su domaći konstantno napadali. Nije bilo previše pravih šansi ali su definitivno bili bolji. Gosti su se branili i nisu faktički ni prelazili centar. Ipak, u samoj završnici domaćim se trud ispratio. Defanzivac Bamba pogađa za 2-1 i  za delirijum na stadionu. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata i ''Plave Ptice'' su došle do vrijednih bodova u borbi za opstanak.

Kardif sada ima osam bodova dok je Brajton ostao na 14.