PPD Zagreb bez bodova u Francuskoj!

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb poraženi su u sklopu 06. kola EHF Lige šampiona na gostovanju u Nantu.

Kod istoimenog protivnika hrvatski rukometni prvaci odigrali su dobru utakmicu, pružili čvrst otpor aktuelnim finalistima najelitnijeg klupskog takmičenja na svetu te na kraju bili poraženi rezultatom 23:20 (10:11).

Svakako valja čestitati domaćinu na osvojenim bodovima, ostaje žal, da su igrači trenera Lina Červara svojom igrom zaslužili makar bod na jednom od najtežih gostovanja.

Sastavi….

Na put na zapad Francuske trener najboljeg hrvatskog kluba Lino Červar poveo je 17 igrača te na dan utakmice odlučio da će susret s tribina ipak gledati Josip Ereš. U Zagrebu su ostali od ranije povređeni Arian Jović, Leon Šušnja, Nikola Potić, Lovro Jotić kao i golman Ivan Vekić.

Rukometaši PPD Zagreba u Nant su stigli u petak kasno uveče te su dvoranu osetili tek u subotu ujutru, a istoga poslepodneva mogli su osetiti fantastičnu atmosferu koju je u dvorani Palais des Sports de Beaulieu stvorilo gotovo šest hiljada bučnih domaćih navijača.

Prvo poluvreme…

Kada bi neko nudio vođstvo od 10:11 na poluvremenu u gostima kod HBC Nantes-a malo je ekipa koje ne bi taj rezultat odmah potpisala.

Ipak, nakon 30 fantastičnih minuta rukometaša Zagreba u sportskoj dvorani Palais des Sports de Beaulieu hrvatski rukometaši mogu da žale što nisu otišli na desetominutni odmor većom razlikom. Šta reći o poluvremenu u kome je Nant kao jedna od ekipa koja postiže najviše golova u Evropi, uspela da postigne prvi gol u 8. minutu (Nyokas), a drugi tek u 18. minutu (Claire)!!!

Hrvatski rukometni šampioni bili su sjajni, agresivni i čvrsti u obrani uz sjajno raspoloženog Urha Kastelica na golu.

U napadu su, pak, igrali strpljivo i pametno te u prvoj polovini igre najčešće nalazili dobra rešenja i put do domaćeg gola.

Za prvih 30 minuta sve pohvale celoj ekipi, uz četiri pogotka kapitena Zlatka Horvata te dva pogotka i dva iznuđena sedmerca Luke Mrakovčića.

Drugo poluvreme…

Da se ne ponovi prošlogodišnji scenario u kome su Lavovi imali napad za izjednačenje i jedan bod u zadnjim sekundama, pobrinuli su se igrači Nantes-a  na samom početku drugog poluvremena.

Nošeni sjajnom publikom i sa nekoliko odličnih obrana drugog golmana Sifferta preokrenuli su rezultat već u uvodnim minutima nastavka.

Ipak, hrvatski se šampioni ne predaju olako i drže priključak. Trener Lino Červar osetio je da im treba podrška s klupe pa je u 41. minutu, pri vođstvu Nantes-a 16:15, zatražio minut predaha.

U 47. minutu Olivier Nyokas pogađa s krila za vođstvo Nantes-a 17:15 što je bilo prvi put na utakmici da je domaćin imao dvostruku prednost.

Nakon dva promašena sedmerca Zlatka Horvata, precizan je iz penala bio Božić Pavletić. Nakon toga Urh Kastelic je skinuo sedmerac Kirilu Lazarovu, a David Mandić u 50. minutu poravnao na 17:17.

Nažalost, u 55. minuti junak domaće ekipe Arnaud Siffert odbranio je sedmerac i Božić Pavletiću, a nakon trećeg tajm auta domaćeg stratega Thierryija Antyija novi je pogodak za vođstvo Nantes-a 21:18 postigao Nicolas Claire. Bilo je to prvi put da domaćin imao prednost od tri pogotka.

Do kraja susreta igrači Nantes-a uspeli su da sačuvaju svoju prednost i na koncu, ipak, opravdali su ulogu favorita svladavši PPD Zagreb rezultatom 23:20 (10:11).

Najbolji u redovima PPD Zagreba bili su kapiten Zlatko Horvat sa šest pogodaka, odnosno Damir Bičanić i Arber Qerimi svaki sa po tri gola. Ipak, prvo ime kod Hrvatskih šampiona bio je opet odlični Urh Kastelic s 14 odbrana.

Kod domaćina svakako valja pohvaliti partiju veterana Kirila Lazarova s pet pogodaka, dok su po četiri dodali Nicolas Claire i Julian Emonet. Junak pobede domaćina bio je golman Arnaud Siffert s devet odbrana.

Dva bitna domaćinstva u nedelji pred PPD Zagrebom

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb dva su bitna domaćinstva u nedelji koja sledi.

Prvo će u utorak 06. novembra ugostiti aktuelne šampione Belorusije – rukometni klub Meshkov Brest. Derbi je to 08. kola SEHA Gazprom lige u kome će najbolji hrvatski rukometaši biti domaćini svojim beloruskim kolegama u sportskoj dvorani Sutinska vrela. Početak derbija predviđen je za 19.00 sati.

Iste nedelje, ali u subotu 10. novembra rukometaši PPD Zagreba ugostiće rukometni klub Celje Pivovarnu Laško u sklopu 07. kola EHF Lige šampiona. Protiv direktnog konkurenta za prolazak grupe i plasman u osminu finala EHF Lige šampiona prvu od dve utakmice hrvatski Lavovi će odigrati s početkom u 20.00 u Areni Zagreb.

HBC Nantes – PPD Zagreb 23:20 (10:11)

Palais des Sports de Beaulieu: 5657 gledaoca

Sudije: Zigmars Sondors i Renars Licis (Letonija)

Delegat: Sven Olav Oie (Norveška)

HBC Nantes: Dumoulin 3 odbrane, Siffert 9 odbrana; Lagarde 1, Delecroix, Faluvegi, Guillo, Nyokas 3, Claire 4, Auffret, Pechmalbec 2, Tournat 3, Feliho 1, Emonet 4, Lazarov 4, Balaguer, Damatrin

PPD Zagreb: Ristanović, Kastelic 14 odbrana; Vistorop, Mrakovčić 2, Božić Pavletić 1, Kontrec 1, Burić 1, Sršen 1, Horvat 6, Potočnik, Ravnić, Qerimi 3, Mandić 2, Hrstić, Bičanić 3, Vekić